Ryzen 5 7600X için soğutucu tavsiyesi

Hesher

Decapat
Daha fazla  
Ben de 7600x işlemci ile yeni bir sistem kuruyorum. Önceliğim hava soğutucu kullanmak. AK400’ün bile iş gördüğü söyleniyor. Ama ben de kararsız kaldım. Konuyu takipteyim.

Merhaba,

Ryzen 5 7600X için soğutucu olarak elimde deepcool AK620 bulunuyor.
Sizce yeterli gelir mi?
AM5 ile uyumlu olduğu bilgisini yabancı sitelerden görmüştüm de işlemcinin 105W olması biraz korkutuyor.

Deepcool AK620 CPU hava soğutucu, 6 ısı borusu, çift kule, 2 X 120mm fan, LGA1700 uyumlu https://www.amazon.com.tr/dp/B09CKXT4FH?ref_=cm_sw_r_apann_dp_K1P0FXAVTHENWXS1SNGZ

Eğer kasanızın boyutu büyük ve RAM'leriniz fazla uzun değilse aslında alınabilir ama direk AM5 destekli olan bir soğutucu almanız daha iyi olacaktır. (tahminimce AM5 uyumluluğunun olmasının sebebi LGA1700 benzeri bir yapıda olması)

Eğer kasanızın boyutu büyük ve RAM'leriniz fazla uzun değilse aslında alınabilir ama direk AM5 destekli olan bir soğutucu almanız daha iyi olacaktır. (tahminimce AM5 uyumluluğunun olmasının sebebi LGA1700 benzeri bir yapıda olması)
Aldım kullanıyorum herhangi bir problem yok

Merhaba,

Ryzen 5 7600X için soğutucu olarak elimde deepcool AK620 bulunuyor.
Sizce yeterli gelir mi?
AM5 ile uyumlu olduğu bilgisini yabancı sitelerden görmüştüm de işlemcinin 105W olması biraz korkutuyor.

DEEPCOOL AK620 CPU Hava Soğutucu, 6 Isı Borusu, Çift Kule, 2 X 120mm Fan, LGA1700 uyumlu https://www.amazon.com.tr/dp/B09CKXT4FH?ref_=cm_sw_r_apann_dp_K1P0FXAVTHENWXS1SNGZ
Hocam değerleriniz nasıl? Isınma sıkıntısı var mı? Ben de kalitesiz bir sıvı soğutma yerine hava soğutma almayı düşünüyorum fakat performansını bilmiyorum. Noctua D15 ile arasında 300-400TL gibi bir fark var acaba değer mi?

Hocam değerleriniz nasıl? Isınma sıkıntısı var mı? Ben de kalitesiz bir sıvı soğutma yerine hava soğutma almayı düşünüyorum fakat performansını bilmiyorum. Noctua D15 ile arasında 300-400TL gibi bir fark var acaba değer mi?

Şu yorumu okumanızı öneririm, 7XXXX X işlemciler 95 derecede çalışmak için default ayarlı gelmekte 420mm AIO'da taksanız 90+ derecede çalışacaktır:

Geçen gün farklı Bir konuya yazdım da ayrıntılı bir test yapmadım. 20 25 dk Hogwarts Legacy oynadım 67 71 derece arası seyrediyor, hogsmade tarafında Max 83 oldu. Test için MSI Afterburner kullandım ama problem şu ki ben 1080P'de yüksek FPS alacağım bir oyun oynamıyorum. 2K yerine 1080p çözünürlükte denemek gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı