Ryzen 5 veya Ryzen 7 işlemcili laptop alınır mı?

• Konuyu başlatan goon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 4B

goon

Centipat
Ryzen 5 veya Ryzen 7 işlemcili laptoplar alınır mı RX 560X ekran kartıyla?
Mesela Acer'ın Nitro serisi gibi önerilerinizi alırsam sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınabilir ama bence şuan alınmamalı. Çünkü yeni Ryzen işlemciler çıkacak ve en kötüsü bile şuanki ryzenlardan daha iyi olacaktır, özellikle H serisi işlemciler.

Alınabilir ama stabilite sorunları yaşıyorlar kanaatimce. Bir kaç tane bu işlemcilere sahip laptop kullanma fırsatı buldum. 2-3 aya bios chipset vs. güncellemeleri geldikçe iyi hale geleceğinden eminim.

fiyatları pahalı olmaz mı ki yeni cıkanların
Yani dolar arttığı için fiyatı da doğal olarak artabilir ama hem daha uzun ömürlü hem daha performanslı olacağı kesin. Ki belki salgın sonra dolar 5 falan olursa (ki olmayacak) 5.80 den giren laptoplara göre daha ucuz kalabilir. Yani salgının bittiği/yavaşladığı dönemde alacağınızı var sayarsak fiyatının nasıl olacağını tahmin etmek zor gibi. Tabi onun performansı bana yeter ve ben zaten öyle uzun süre kullanmam vs. diyorsanız hem beklemeden hem de riske atmadan direkt bunu alabilirsiniz. Alacaksanız R7 olan modeli almanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı