Ryzen 5000 Serisi İçin Beklenir mi?

Kaanolovski

Kilopat
Moderatör
Makaleler
1
Daha fazla  
Yakın zamanda 5600X ile sistem toplamayı planlıyorum. Amacım oyun fakat Ryzen 5000 serisinin pahalı olduğu konuşulduğu için açıkcası tereddütte kaldım. Oyun performans konusunda bir bilgisi olanlar yardım edebilir ise sevinirim.

Pahalı ama ben bekleyeceğim, bence beklenmeli, çok performans farkı var.

Oyunlarda yaklaşık 10700-10900k civarı hatta daha fazla performans elde etmeniz mümkün çünkü tek çekirdek testinde muazzam skorlara imza atıyor ancak balonsa bir şey diyemem. Yine de beklemeye değer Zen 3 hafifsenmeyecek mimari.

Dolar fiyatı olarak 5600X ve 10600K aynı fiyattalar. O pahalı kısmı üst seviye için geçerli.

Ekleme: Çok kalmadı zaten çıkmalarına. 5 Kasım diye aklımda kalmış.

En az 3000 TL veya üzeri verebilirim derseniz bekleyin. Onun dışında bütçeniz az ise beklemek mantıksız, şu anki modellerden birini alın bence.
O 3000 TL'nin hakkını performans ile verebilmesi önemli hocam.

Gördüğüm kadarıyla performans olarak gayet iyi fakat Türkiye fiyatı 3200 TL civarı olacağı söyleniyor. Normalde ben de 5600X almak istiyordum fakat fiyatı beni üzdü. Alırsanız uzun bir süre boyunca götürür.

EDIT: Fiyatına göre performansı güzel (Intel'e bakarsak).
i7 10700K'dan daha güçlüydü sanırım.

Bence beklenir. Almaya değer bir işlemci. Zaten 5 Kasım'da tüm dünyada satışa sunulacak. Ben beklerdim.

Ben olsam beklerdim. Mesela Ryzen 9 3900x'imi bekledim ve gayet mutlu kullanıyorum . İnanıyorum ki i3-2120 ile 8 sene geçirmiş bana bu en az 10 sene dayanır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…