Ryzen 7 1700 Anakart ve GTX1080 PSU önerisi

Empathy-

Hectopat
Yer
Denizli-Turgutlu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar araştırmalarım sonucu kendime bir sistem topladım. Bir sıkıntı çıkmaz ise bu sistemi toplayacağım. Yalnız sistemin anakart ve PSU kısmında ikilem yaşıyorum. Sisteme uygun anakart ve de PSU önerilerinize açığım.

İşlemci-->AMD Ryzen 7 1700 3.0/3.7 Ghz - Am4 20 MB
Anakart-->Asrock Ab350 Pro4 Ryzen Am4 Socket
Bellek-->Corsair Vengeance 16GB(8x2) DDR4 3200 Beyaz Led
Ekran Kartı-->MSI Geforce GTX1080 GAMING X 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Nvidia GeForce
HDD-->Toshiba P300 High Performance 3.5" Sata 3.0 2TB
SDD-->Samsung 500GB 850 EVO mSata SSD (Okuma Hızı 540MB / Yazma Hızı 520MB)
Kasa-->Aerocool Aero 300 3 Led Fanlı Tam Akrilik Pencereli Siyah ATX Kasa AE-AERO300
PSU-->FSP FSP700-600AHBC 700W 80+ PFC Aktif Power Supply
Monitör-->AOC 23.8" AGON AG241QG 165Hz 1ms GSYNC 2K Gaming Monitör

Arkadaşlar şimdilik HDD, PSU ve kasayı alacağım. Vatan'da indirim olduğundan dün ekran kartını da aldım. Bir eksik veyahut daha doğru sistem tavsiyeniz varsa duymak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak B350-F Strix öneririm. Ürünü kendim kullanıyorum. PSU olarak Corsair'in herhangi bir 600 Watt 80+ ve üzeri modelini alabilirsiniz. SSD'nizin de aynısını kullanıyorum. Güzel sistem ancak Vatan'dan daha ucuza toplayacak bir site bulabilirseniz geriye kalanını oradan alın. Vatan'ın fiyatları genelde pahalı oluyor.

Anakart olarak B350-F Strix öneririm. Ürünü kendim kullanıyorum. PSU olarak Corsair'in herhangi bir 600 Watt 80+ ve üzeri modelini alabilirsiniz. SSD'nizin de aynısını kullanıyorum. Güzel sistem ancak Vatan'dan daha ucuza toplayacak bir site bulabilirseniz geriye kalanını oradan alın. Vatan'ın fiyatları genelde pahalı oluyor.

Öneriniz için teşekkürler. Ancak PSU konusunda aklıma bir şey takıldı. Bu sistem için en az 700W lık bir PSU gerekir diye düşünüyorum. Sistemin hepsini Vatan'dan toplamayacağım. Vatan'da ekran kartı indirime girince alayım dedim 2468 TL'ye aldım 1080'i.

O attığın PSU'yu alabilirsin. Corsair VS serisine hiç bulaşma. Anakart olarak bütçe sıkıntın yoksa X370-F alabilirsin. Ama B350-F de işini görür.

Sen o anakartta RAMleri tam hızında çalıştırabiliyor musun? Zira ben 2133MHZyi geçemedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı