Ryzen 7 1700 ve 1050 Ti | High Sierra "End Random Seed" Sorunu

keyshout

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

2 gündür verdiğim uğraşların bir sonuca ulaşamaması ile konu açmaya ve sizlerden yardım istemeye karar verdim.
İlk başta @blackandyellow'ın "10.14.4 Intel&Amd İmajı" linkindeki imajı indirip USB belleğime yazdırıp denedim, clover ekranı sorunsuz bir şekilde geldi ve kuruluma geçebildim, başarı ile kurulumu gerçekleştirdim. Ancak kurulum sonlanıp yeniden başlatmaya ihtiyaç duyduğunda sistemi USB'den boot ettiremedim. Daha sonra kullanmakta olduğum ekran kartının Mojave sürümü ile uygun olmadığını yapmış olduğum aramalar ile fark ettim ve...

Yine @KemalALKIN 'ın hazırlamış olduğu imajlardan 10.13.6 Intel&AMD ortak imajını linkten indirdim. USB belleğime imajı TransMac ile yazdırdım. BIOS ayarlarını tekrar Varsayılan değerlere çevirerek High Sierra imajıyla kurulumu denemek için yola koyuldum. Fakat bu seferde Clover menüsündeki ilk sekmeden kurulum yapmaya çalışırken (Mojave sürümünde yaşamadığım) bir sorunla karşılaştım. "End random seed" de kurulum takılıp kalıyor, ilerlemiyor.
BIOS'u en güncel sürümde kullanıyorum.

Sistem özellikleri ;
Rr22mR.jpg

DYppzv.jpg

Anakart modelim B350 Tomahawk.
20190422_154338.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Varsayılan bir config.plist yoktur. Makineye uygun config dosyasını varsayılan yapmak için config.plist olarak kaydedin. Kurulum öncesi ve sonrası için uygun config.plist dosyasını Cloverekranında options --> configs kısmından seçebilirsiniz.
Ayrıca BIOS ayarlarınızdan SecureBoot --> OtherOS/Disabled & Key kısmından clear/delete all keys yapınız. Başka USB portları deneyiniz. İmajı gerekirse önerdiğim: usb belleği biçimleyip win32diskimager ile yazdırınız transmac değil.
Not: MSI & Gigabyte anakartların bazılarında intel sistemlerde bile en güncel bioslar bazen boot aşamalarını engelleyebiliyor. BIOS downgrade deneyebilirsiniz gerekirse.

• Varsayılan bir config.plist yoktur. Makineye uygun config dosyasını varsayılan yapmak için config.plist olarak kaydedin. Kurulum öncesi ve sonrası için uygun config.plist dosyasını Cloverekranında options --> configs kısmından seçebilirsiniz.
Ayrıca BIOS ayarlarınızdan SecureBoot --> OtherOS/Disabled & Key kısmından clear/delete all keys yapınız. Başka USB portları deneyiniz. İmajı gerekirse önerdiğim: usb belleği biçimleyip win32diskimager ile yazdırınız transmac değil.
Not: MSI & Gigabyte anakartların bazılarında intel sistemlerde bile en güncel bioslar bazen boot aşamalarını engelleyebiliyor. BIOS downgrade deneyebilirsiniz gerekirse.

Clover ekranındaki AMD için olan 2 config dosyasıyla denedim, değişim olmadı. Dediğiniz BIOS ayarları yapılı ve win32diskimager ile de yazdırıp denemiştim. Sanırım tek çare BIOS downgrade yapmak olacak. Sizce bu sürümlerden hangisini indirmeliyim @blackandyellow Bey? En güncel olandan başlayıp tek tek mi sürüm düşüreceğim, 19 tane sürümü mevcut sitede :(

CSM ayarını disable/uEFI only yapmayı dene. BIOS sürümü olarak önce bir önceki sonra açıklamalarına göre dene geriye doğru. Umarım çözebilirsiniz. Daha önce Mojave ile yapabildiğinizi belirttiğiniz için tamamen deneme/yanılma ile gidecek bu işlemler. Malum hackintosh.

Malesef hala devam ediyor. Kolları sıvayıp BIOS sürümünü düşürmeye başlayalım. Yardımlarınız için teşekkürler @blackandyellow Bey.
Son olarak config'de ki ayarlardan hangisini seçmeliyim amdconfig2 mi yoksa diğeri mi?
1555940274718732537286.jpg

Sitedeki HC sürümüne kadar bütün BIOS sürümlerini denedim ancak sorunum halen devam etmekte. HA ve daha eski sürümleri malesef kabul etmiyor ve downgrade yapamıyorum.
Sanırım sorun BIOS sürümünde de değil, peki ne yapmam gerekiyor bu aşamadan sonra?
Amd-osx'te ki bu kurulumu sorunsuz bir şekilde yaptım. Diskimde şuan High Sierra yüklü, ancak macOS yüklü diske girmek istediğim Apple logosunda donuyor ve bir süre sonra restart için bir tuşa basın diyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı