Ryzen 7 1800X VS Intel i7 8700k

ihsank48

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Oyun ve Render amaçlı bilgisayar topluyorum, çoğunlukla GPU ile render alacağım ama bazen CPU render da alıyorum, 3DS MAX, Unreal gibi programlarda ağır sahnelerde sahnenin çalışma esnasında kasmaması için işlemci önemli. İşlemci seçiminde kararsız kaldım, sizce hangi işlemciyi seçmeliyim? Uzun süreli kullanımda hangisi daha çok ömürlüdür? Bütçem işlemci için maksimum 2000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun efenim size benchmark sonuçlarını atayım. UserBenchmark: AMD Ryzen 7 1800X vs Intel Core i7-8700K. Benim tavsiyem eğer hem iş hem oyun amaçlı bir bilgisayar almak istiyorsan açık ara İ7 8700K öne geçiyor.
Açık ara 8700K, peki.
Oyun ve Render amaçlı bilgisayar topluyorum, çoğunlukla GPU ile render alacağım ama bazen CPU render da alıyorum, 3DS MAX, Unreal gibi programlarda ağır sahnelerde sahnenin çalışma esnasında kasmaması için işlemci önemli. İşlemci seçiminde kararsız kaldım, sizce hangi işlemciyi seçmeliyim? Uzun süreli kullanımda hangisi daha çok ömürlüdür? Bütçem işlemci için maksimum 2000 TL.
Sen bu fanboya inanma, hem soket ömrü açısından hem de çoklu çekirdek performansı açısından R7 1800X daha avantajlıdır, onu al. Oyunda 8700K 1080P'de biraz daha fazla FPS veriyor doğrudur, ama bu avantajı da 2K ve 4K'da gidiyor, eşitleniyorlar. Soket ömrü de ortada; Intel 9. Nesil ile birlikte yeni soket getirecek. AMD ise en azından 2020'ye kadar (2, 3 ve 4. Nesil Ryzen) soket değiştirmeyecek. Şu an R7 1800X alırsın, 1 sene sonra 3800X'e ek hiç bir değişiklik yapmadan geçersin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı