Ryzen 7 2700 için Ekran Kartı Önerisi

Taha Kacar

Kilopat
Uzun zamandır yayın yapıyorum bu nedenle bir tık güçlü bir sistem istiyorum, özellikle düşündüğüm sorulardan biri yayını ekran kartından mı işlemciden mi yapmam daha kaliteli olur? Güç kaynağım 700W, 4000-5000 bitrate verebiliyorum yani bu konuda klasik pürüzler ortadan kalkmış bulunmakta. Tek ihtiyacım iyi bir ekran kartı ve okuduğum, gördüğüm kadarıyla 1080P için RTX 2070 veya 2060S fazlaymış fakat ben çözünürlükten çok akıcılığa önem veriyorum ve RTX teknolojini merak ediyorum, zaten monitörü değiştirmeyi de düşünüyorum fakat yine odaklandığım konu HZ olacaktır. Sizin öneririniz nedir? Şimdiden teşekkürler.

Monitörü 1080P üstünde alırım diyorsan 2080 Ti dahi takabilirsin. Alacaksan 2K 144 Hz öneririm. Tabi bütçe belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz. Mesela monitör alacaksan kaç ₺, ekran kartı alacaksan kaç ₺ ayıracaksın?

Monitörü 1080P üstünde alırım diyorsan 2080 Ti dahi takabilirsin. Alacaksan 2K 144 Hz öneririm. Tabi bütçe belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz. Mesela monitör alacaksan kaç ₺, ekran kartı alacaksan kaç ₺ ayıracaksın?
Açıkcası bütçe 4500 diyebilirim. Televizyonumu 4K'ya çıkarmadığım sürece, 2K monitör almayı düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı