Ryzen 7 2700 ve RTX 2070 Sistem Toplama

brk_rocks

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Münih
Daha fazla  
Esenlikler arkadaşlar. Normalde kendime bir Huawei Ultrabook alıp seneye doğru bir sistem toplayacaktım. Fakat malum bugün Trump Huaweiyi kara listeye aldı. O yüzden bilgisayar toplama işini daha öne çekiyorum. Araştırmalarım sonucu bir bilgisayar topladım. (Almanyada yaşıyorum, sistemi Amazon veya burada bulunan bazı bilgisayar parçaları satan yerlerden alacağım.)

* CPU: AMD Ryzen 7 2700 with 8x 3.2GHz
* CPU Cooler: Corsair Hydro water cooler(All-in-One High Performance CPU) (2 Fans)
* GPU: 8GB KFA RTX2070 white (mini 1-Click OC)
* MB: MSI X470 Gaming Pro
* RAM: 16GB (2x8GB) GSkill DDR4 3000MHz AEGIS
* PSU: 600W be quiet! PurePower 11
* SSD/HDD: 500GB Crucial P1 M.2 PCIe 3.0 x4 NVME (L 1900MB/s ; S 950MB/s)
2000GB SATA 6GB/s 7200rpm
* Kasa: Fractal Define C TG (window)
* Monitor: AOC C32G1 Gaming Curved Monitor 32" Display, FHD 144Hz

Şimdiki sorum arkadaşlar seçtiğim CPU su soğutucusuna böyle bir sistemde gerek var mıdır? AMD'ye göre uygun mudur? Veya siz ne önerirsiniz? Seçtiğim ekran kartı hakkında çok iyi yorumlar yapılmıştı. Biraz pahalı bir ekran kartı ama sanırım fiyatına değiyor.

Burada 2TB'lık bir HDD seçtim ama onun yerine SSD'yi arttırıp HDD'yi azaltmak daha mı mantıklı olur? Seçtiğim monitör açıkçası çok pahalı değil. Ben hem okuduğum bölüm olsun hem de oynarken geniş ekranlı ve curved bir monitör tercih etmek istiyorum. Sizce monitör nasıldır? Fiyatı şu anki indirimle 286 Euro. Bu ayarlarda başka ne önerirsiniz?

Ana kart olarak seçtiğim ile bunun arasında gidip geldim; Asus ROG Strix X470-F Gaming Mainboard AM4: Amazon.de: Computer & Zubehör

Hangi anakart daha uzun vadede verimli olur? Bu sistemi en az 3-4 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum ve sizin fikirlerinizi topladığım parçalara göre merak ediyorum. Sistemin fiyatı ortalama 1300-1400€ arasında değişiyor. (Monitör hariç) Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı