Ryzen 7 2700X için anakart B450 mi, X470 mi alınmalı?

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için hocam. Ama nedense gönlüm Asus rog strix b450-f diyor :) Çok fazla OC falan uğraşacağımı düşünmüyorum eğer güzel bir indirim yakalarsam alacağım sanırım.

Burayı sonradan okuyacaklar için yazıyorum, bu gönül meselesi değil, ya da RGB meselesi de değil :) Rog Strix B450-F çok ısınan ve VRM performansı kötü bir kart. Her ne kadar havalı dursa da üstündeki VRM'ler Asus'un en alt serisi olan Prime serisinden alınma. Ek olarak VRM'ler üstündeki plastik blok soğutmaya negatif etki yapıyor, soğutma bloğu gibi görünen ama plastik bir makyaj olan o parça yüzünden, kart daha çok ısınıyor. Dolayısıyla süslü bir giriş seviye anakart ama adı Rog Strix ;) Yani görünüm Mercedes, parçalar Tofaş.

Anakart çok ısınırsa ne olur? İşlemcinizin hızını keser, tehlike oluşturur, performansınız düşer. Buyrun videoya;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
B450 Tomahawk Max öneririm. Yapısal olarak çok sağlam bir anakarttır.

Katılıyorum, Tomhawk MAX. B450 anakartlar içinde, yurt dışında dahi en çok satan kartların başında geliyor. Ryzen 7 3800X'i bile rahatça çalıştırabilirsiniz. Bulabilirseniz MSI B450 PRO Carbon AC'de alabilirsiniz, aynı VRM kalitesine sahip ve ekstra Wi-Fi falan var. Ancak piyasada pek bulunmuyor ve daha pahalı.
X470 chipsetli MSI X470 Gaming Plus bile, kaliteli bir kart olmasına rağmen B450 Tomahawk kadar iyi değil ve BIOS Flashback özeliği yok. Tomahawk kalite olarak gerçekten üst seviye bir anakart.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı