Ryzen 7 2700X Sisteme Parça Önerisi

Azaezel

Decapat
Merhaba, masaüstü toplamayı düşünüyorum, elimde şuan sadece anakart ve işlemci var diğer parçaları da sırayla almayı düşünüyorum. Öncelikle aldığım parçalar:

AMD Ryzen 7 2700X İşlemci, 3.7GHz/4.3GHz AM4
ASUS MB Prime X470-PRO AMD X470 Soket AM4 DDR4 3600 DP HDMI M2 USB3.1 AURA RGB TPM ATX

Diğer parçalara gelince, ekran kartı 1070 düşünüyorum, RAM 3000Mhz (16 GB) modellere bakıyorum, PSU içinse bu sisteme ne kadarlık bir PSU lazım hiçbir fikrim yok. Sizden isteğim böyle bir anakarta hangi parçalar uyumlu olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU için 700 TL, ekran kartına da yeni 2070 çıktı arada 1070 ile çok fark olmazsa 2070 alabilirim. Ram için 1000 ile 1500 TL arasında bir bütçe ayırabilirim.

Seasonic FOCUS PLUS 650W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı (SSR-650FX)

PSU olarak bu modeli öneririm. Bellek frekansının en az 3000 Mhz olmasına dikkat edin alırken. Adata, Corsair, Gskill gibi markaların modellerine bakabilirsiniz.

merhaba bu fiyata PSU ile birlikte satılan kasalar var onlardan önerebileceğiniz model varmı ?
Önerdiğim anakarta uygun olarak ssd önerebilir misiniz? Şuan hepsiburada indirimi varken değerlendirmek istiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı