Ryzen 7 2700X ve B450 Tomahawk B450 Max için 64 GB RAM önerisi

conversek34

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 7 2700X ve B450 Tomahawk Max aldım. Direkt 64 GB RAM takmayı düşünüyorum. After Effects Premier Pro Cinema 4D hobi olarak kullanıyorum. Onun için ekran kartını Quadro mu almalıyım? SSD gibi parça önerileriniz olursa teşekkür ederim. Bütçe RAM'lere en fazla 5 ayırdım.

64 bayağı fazla değil mi hocam. Edit gibi işlerle uğraşıyorsanız bile 32 öneririm ben. Oyun için ise 16.
yotubede ne kadar ram olursa o kadar iyi die yazışlar anakart 64 gb desteklediği için o yüzden 32 iş görürmü vfx suite 1.5 gibi yeşil ekran effeckleri ile ugrasıyorum
Hocam islemci olarak R9 3900x alıp 32 GB RAM ile kombo yapabilirsiniz.
R7 2700x aldım

yotubede ne kadar ram olursa o kadar iyi die yazışlar anakart 64 gb desteklediği için o yüzden 32 iş görürmü vfx suite 1.5 gibi yeşil ekran effeckleri ile ugrasıyorum

R7 2700x aldım

R7 mi? En azından bi' R9 olmalıydı hocam. Hem RAM'leri o kadar yapmanıza da gerek kalmazdı. @AcemiTeknocu hocama katılıyorum.

yotubeden bakltım render pc olrak cogunluk 7 2700x gördüm o yüzden

Evet eğer çok ciddi değilseniz yeter. Ama şimdi şöyle işlemci iyi olursa RAM’den kısarsınız. Hem işlemci iyi olacağından PC performansı artar. İşlemci RAM’den daha ön planda olan bir faktor. Ama neredeyse bu dediklerimiz eşit gibi. Ben olsam R9 alırdım hocam :)

Evet eğer çok ciddi değilseniz yeter. Ama şimdi şöyle işlemci iyi olursa RAM’den kısarsınız. Hem işlemci iyi olacağından PC performansı artar. İşlemci RAM’den daha ön planda olan bir faktor. Ama neredeyse bu dediklerimiz eşit gibi. Ben olsam R9 alırdım hocam :)
hmm yok normalde hobi olarak öyle heves var onun için ilerde ciddileşirsem sağlam işlemciyi değiştiririm ram alıcam korkuyom uymassa die

Geri
Yukarı