Ryzen 7 3750H ve GTX 1660 Ti Darboğaz

balperena

Centipat
Kendime bir laptop almam lazım ve ekran kartı arasındaki farka baktığımda en uygun ekran kartının GTX 1660 Ti olduğuna karar verdim. Yalnız şöyle bir sorun var, fiyatları günden güne artıyor GTX 1660 barındıran cihazların ve şu anki bütçemle alabileceğim bilgisayarın işlemcisi Ryzen 7 3750H(Tam model: ASUS FX505DU-BQ024) ve RAM'i 8 GB. RAM'i sonradan ilave yapabileceğimi biliyorum ancak internette araştırdığım ve burada da gördüğüm kadarıyla Ryzen 7 3750H yeterli bir işlemci değil. Kafamdaki soru işaretlerini tam olarak giderebilmek için ben de buraya sormak istedim.
Online oyun oynayan biri değilim, tepkime süresi o kadar da fark etmiyor. Witcher 3'ü Max grafiklerde FPS düşmesi olmadan oynasam, yeni çıkacak Cyberpunk ve Bannerlord'u yine FPS düşmesi olmadan ortalama grafiklerde oynayabilsem yeterli olur diye düşünüyorum.

Özetle;
Ryzen 7 3750H GTX1660 Ti için sorun olur mu(darboğaz vs.)?
ASUS FX505DU-BQ024 modelini kullanan var mı, varsa yorum alabilir miyim?

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 3750H, i5 8565U ile aynı performansı sergiliyor. Ayrıca forumda bu konu ile alakalı sorun yaşamış insanları gördüm. Darboğaz edebilir. Almamanızı tavsiye ediyor, iyi forumlar diliyorum.

Darboğaz olma ihtimali var. Onun yerine bence i7 9750H GTX 1650 olan bir laptop alman. Çünkü darboğaz olmaz, tamam ekran kartından bayağı bir kayıp olacaktır, ama işlemcidne oldukça fazla kârınız olacaktır.

Yorumlarınız için çok teşekkürler.
Darboğaz olma ihtimali var. Onun yerine bence i7 9750H GTX 1650 olan bir laptop alman. Çünkü darboğaz olmaz, tamam ekran kartından bayağı bir kayıp olacaktır, ama işlemcidne oldukça fazla kârınız olacaktır.

Maalesef bu tarzda beğendiğim bir laptop'ın fiyatı 700 tl arttı aniden, normal fiyatı bile fazla geliyordu. İndirim günlerini bekleyeceğim bakalım bir ümit şansıma bir şeyler gelir belki.
Şu an 1000 lira fark vererek Ryzen 7 3750H yerine i5 9300H işlemcili cihaz alabiliyorum. bu farka değer mi sizce?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı