Ryzen 7 3800X RAM desteği

PONTOS

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba. Elimde ASUS TUF X570 anakart bulunmakta ve HyperX 3600 MHz RAM bulunmakta. Bu sisteme Ryzen 7 3800X takarsam görüntü alabilir miyim? Ryzen 7 3800X RAM desteği 3200 MHz olarak gözüküyor. Bu yüzden şüphelendim. Anakart sıfır ve BIOS güncellemesi gerekirse görüntü almadan yapmam mümkün değil. Uğraşmak da istemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

RAM belleklerde bir sorun yoksa %99 3600 MHz'de çalışacaktır. Anakart desteği ve RAM belleklerin kalitesine göre çok daha üst frekansları da destekliyor işlemciniz. Amaç oyunsa 3600 MHz oldukça ideal. Üst frekanslar 1:1 modunu devre dışı bırakacağı için oyun performansınızı olumsuz etkileyecektir.

Benim bildiğim en düşük desteklenen frekansta çalışır yani o RAM 3200'de çalışması lazım.

İnşallah söylediğiniz gibi olur. Teşekkür ederim.
RAM belleklerde bir sorun yoksa %99 3600 MHz'de çalışacaktır. Anakart desteği ve RAM belleklerin kalitesine göre çok daha üst frekansları da destekliyor işlemciniz. Amaç oyunsa 3600 MHz oldukça ideal. Üst frekanslar 1:1 modunu devre dışı bırakacağı için oyun performansınızı olumsuz etkileyecektir.

Benim amacım ilk başta görüntü vermesi. 3200 MHz de çalışsın ya da daha düşük. Yeterki görüntü versin sonradan ayarlama yapabilirim ben. İlk başta çalışır mı diye soruyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı