Ryzen 7 4800H vs Intel i7 10750H

4. Seri ile mobil işlemcilerde kendini geliştirdi AMD. Hem düşük NM ile daha az ısınıyor (testlere göre) hem de fazla çekirdeği dolayısıyla Render'de daha fazla iş görür diye düşünüyorum.

Tüm çekirdekler %100 çalışırsa 4800H çok daha iyi ama tekil çekirdek performansı eşit olduğundan oyunlardaki performansı aynı olur muhtemelen.

Video edit'te tüm çekirdekler %100 çalışıyor mu bilmiyorum ama %100 çalışıyorsa 4800H kullanırsan daha iyi olur.

1.jpg

2.jpg

Testlerde AMD büyük fark atmış ama Intel ısındığı için throttle yapıyor. Undervolt yapılmış 10750H ile de test etmek lazım. Ancak imkan varsa AMD almak daha garanti olur.

Oyunlarda genel olarak intelin az farkla üstünlüğü var diyebiliriz. Fakat mobil tarafta 4.nesil ile arasındaki fark çok düşük. Amd 4800H bildiğim kadarıyla yanıyor. Ciddi anlamda... 100 derecelere kadar çıkıyor bazı laptop modellerinde. Soğutucusundan emin isek Amd alınabilir. Çok çekirdek performansında amd ezip geçiyor inteli. Burda önemli olan fiyat ve soğutma performansı bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şurada adam Intel işlemciyi undervolt edince FPS'ler %30 artmış.

Oyunlarda genel olarak intelin az farkla üstünlüğü var diyebiliriz. Fakat mobil tarafta 4.nesil ile arasındaki fark çok düşük. Amd 4800H bildiğim kadarıyla yanıyor. Ciddi anlamda... 100 derecelere kadar çıkıyor bazı laptop modellerinde. Soğutucusundan emin isek Amd alınabilir. Çok çekirdek performansında amd ezip geçiyor inteli. Burda önemli olan fiyat ve soğutma performansı bence.
Hocam ben 85 görüyordum şuan laptopun altına 1 fan çektik şuan max yükte 69 derece ben anlamadım bukadar etki ediyormuydu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı