Ryzen 7 5800H vs i7-11800H

Evet video tam dikkatli izlememişim arkadaşın attığı fotoğrafdaki işlemci 11400h mış o zaman baştan yanlış bir karşılaştırma fotoğraflar.

11400h ile 5800H karşılaştırmak bayağı iyi imiş.😂
Evet, dikkat etmemişim. 5 Pro 11800H ve 5800H'ı da kıyaslayabilirsiniz.
Tam bütçeniz nedir?

Ryzen sıcaklığa çok önem veriyor. Soğukken tam gücünde çalışırken sıcakken ciddi bir performans kaybına sahip. Ben oyun oynayacağım zaman altına 2 soda kapağı atıyorum ve fanları tam ayara alıyorum. Bu sayede işlemci rahat rahat 4.4 GHz'ye çıkabiliyor. Aksi taktirde 3.5 civarına kadar düşüyor.
Ayrıca, Ryzen 5000 iGPU neredeyse Mobile 1050 kadar güçlü.
Buna ek olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Arkadaşıma da 5800H aldırdım, üstüne 1RX8 rank bellek de taktırttım. Bu sayede sentetik testlerde %20'ye kadar performans artışı gözlemledik. Benim cihaz zaten 1RX8 belleklere sahip ama güçlü bir grafik işleme birimine sahip olduğu için çok daha fazla ısınıyor.

Son olarak, Intel management Engine olarak adlandırılan şeyi araştırmanızı öneririm. Forumun çoğundan yaşlı, bir abi olabilecek kadar eski işlemcim Pentium 3 800 MHz ile başlayan maceram, bu kirli yazılım/teknolojinin nelere yol açabileceğini/hangi devlet birimlerine neden devre dışı bırakılmış şekilde satıldığını öğrenince bitti. O güne kadar asla AMD almadım, kullanmaktan bile kaçındım. Fakat bundan sonra AMD olsun taştan olsun.

Buna ek olarak dandik Tayvan, Çin markaları asla AMD kullanmaz. Marka yüksek ihtimalle kendini ispatlamış bir markadır. Aldığınız cihazın tek dikkat edilmesi gereken kısmı soğutması ve bellekleri. AMD ıhs'si olmayan Athlon ve Sempron dönemlerinden beri bellek canavarıdır. Ona istediğini verin sizi üzmesin.

Merhaba bu bütçelerde bir laptop almak istiyorum öğrenciyim oyunla çok fazla işim yok ama taşınabilir kaliteli güçlü bir laptop almak istiyorum. Ne önerirsiniz? İşlemcilerden hangisi daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı