Ryzen 7 5800X için soğutucu önerisi

Yakın zamanda işlemci ve anakartımı değiştireceğim. Bildiğim kadarıyla çok ısınan bir işlemci. 10 bin TL'ye, anakart işlemci ve soğutucuyu aradan çıkarmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kasa Cooler Master TD500MESh.

Son düzenleyen: Moderatör:

Toplam Fiyat: 9556.33₺

Yakın zamanda işlemci ve anakartımı değiştireceğim. Bildiğim kadarıyla çok ısınan bir işlemci. 10 bin TL'ye, anakart işlemci ve soğutucuyu aradan çıkarmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kasa Cooler Master TD500MESh.
Bütçe arttırma durumunuz varsa AM5 sisteme geçmenizi öneririm. Yoksa yukarıdaki arkadaşın attığı ürünler mantıklı.

Burası 10.500 yapıyor.
Bir tek soğutucu açığınız kalıyor. Bana kalırsa borç ya da kredi kartı ile AM5'e geçmeniz çok uzun soluklu bir yatırım olacaktır. Elinizdeki DDR4 RAMleri de ikinci el olarak satarsınız bütçenize katkısı olur. Yakın zamanda ben bu şekilde yaptım. Ancak elimde sıvı soğutucu vardı tabii.

Soğutucu için ayırdığınız Bütçeniz ne kadar
2000-3000 arası.

Bütçe arttırma durumunuz varsa AM5 sisteme geçmenizi öneririm. Yoksa yukarıdaki arkadaşın attığı ürünler mantıklı.

Burası 10.500 yapıyor.
Bir tek soğutucu açığınız kalıyor. Bana kalırsa borç ya da kredi kartı ile AM5'e geçmeniz çok uzun soluklu bir yatırım olacaktır. Elinizdeki DDR4 RAMleri de ikinci el olarak satarsınız bütçenize katkısı olur. Yakın zamanda ben bu şekilde yaptım. Ancak elimde sıvı soğutucu vardı tabii.
Belki biraz arttırabilirim. Sıvı soğutucu çok uğraştırıcı geliyor bana. Nedendir bilmem bir önyargım var..

Toplam Fiyat: 9556.33₺
Teşekkür ederim.

2000-3000 arası.

Belki biraz arttırabilirim. Sıvı soğutucu çok uğraştırıcı geliyor bana. Nedendir bilmem bir ön yargım var.

Teşekkür ederim.

Sıvı soğutma almanızı öneririm kule tipi kullanırsanız eğer işlemci fazlacana etken sebeplerden ısınacak olursa paranız boşa gider hem de performansı düşürür bilgisayardaki önerim sıvı soğutma bakmanız uğraştıcı olmasınada mecbur katlanacaksınız gülü seven dikenine katlanır

Geri
Yukarı