Ryzen 7 5800X3D MSI B350 Tomahawk anakartta sorun çıkarır mı?

Merhaba.
Yeni konu açmak istemedim Ryzen 7 5800X şiparişi verdim bende MSI B350 Tomahawk kullanıyorum Ryzen 7 1700 ile BIOS'u en son sürüm olan 7A34V1Q7(beta sürümü) sürümüne güncelledim light versiyona geçti BIOS yarın işlemci geldiğinde direk takıp kullanmamda bir sorun olur mu yoksa BIOS'u fabrika ayarlarına almam daha mi doğru olur.

Son olarak anakartta herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu?

İlerleyen zamanlarda anakart upgrade yapılacak ve sıvı sogutmada alınacak şu an mevcut anakart ve stok soğutucu ile bir sorun çıkar mı pek oyun oynamayacağım sistemi tam güncelleyene kadar.
Cevap için şimdiden teşekkürler.
Merhaba Hocam,

Bendeki Tomahawkın BIOS versiyonu şu şekilde görünüyor. Bende sıvı soğutma ile kullanıyorum işlemciyi o şekilde çok ısınmıyor ama stok soğutucu ile voltaj düşürmen iyi olmuş. Bence önceliğin anakart olmalı B350 lerin artık miladı doldu benimde kafamda B550 veya X570 var.

Dosya Ekleri

• 2022-12-15_11h58_17.png
    2022-12-15_11h58_17.png
    79 KB · Görüntüleme: 18
Bütçeniz nedir hem soğutma hem anakart için?

Merhaba yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.
Aşağıdaki linklerdeki ürünleri sipariş verdim MSI B350 Tomahawk ile düzen tutmadığı için (işlemci frekansını Auto'ya alınca mavi ekran veriyor PC) yarın gelecek şu an kargoda ürünler.

Corsair Hydro H100X
Asus TUF Gaming B550M-E

Merhaba hocam,

Bendeki Tomahawk'ın BIOS versiyonu şu şekilde görünüyor. Bende sıvı soğutma ile kullanıyorum işlemciyi o şekilde çok ısınmıyor ama stok soğutucu ile voltaj düşürmen iyi olmuş. Bence önceliğin anakart olmalı B350'lerin artık miladı doldu benim de kafamda B550 veya X570 var.

Ayni şekilde miladi doldu diyerek ASUS TUF Gaming B550M-E modelini sipariş verdim Anakart'da işlemci frekansını Auto'ya alınca mavi ekran veriyor Windows bende override moda alıp frekansı düşürdüm şu an 3.60 - 3.90 GHz bandında 55-70 derece arası çalışıyor işlemci herhangi bir mavi ekran da vermedi.

Bu arada Ryzen 7 1700'den 5800X'e geçince işlemci gücünü ve bilgisayarın tepkisini net şekilde gördüm iyi ki almışım diyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı