Ryzen 7000 Serisi Çok Yakında Satışa Çıkabilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-Ryzen-7000-Islemci-Zen-4.jpg

AMD’nin Ryzen 7000 serisi işlemcileri yepyeni Zen 4 mikro mimarisi, AM5 soketi, DDR5 bellek desteği, PCIe 5.0 desteği ve entegre RDNA 2 grafik birimiyle birlikte geliyor. Yeni platformda sayısız yenilik olsa da halen birçok eksik bilgi var. Daha önce satışların Eylül ayında başlayacağı söyleniyordu, ancak yeni CPU’lar daha erken tarihte gelebilir. Kısa zaman önce resmi […]

Devamı: Ryzen 7000 Serisi Çok Yakında Satışa Çıkabilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

32gb DDR5 ram ve SSD aldım. 6 bin lira oraya gitti.
Eski kasamdaki 750 watt güç kaynağım, ssd'lerim ve RTX 3070 ekran kartım sabit kalacak şekilde yükseltme yapıcam.
Ryzen 2700x'ten 7000 serisine geçmek benim için 3 jenerasyon birden yükselmek anlamına gelecek. Fakat maliyeti elimde ekran kartı olmasına karşın sadece RAM, anakart ve işlemci üçlüsü 20 bin TL para ediyor. Eskiden 1000 - 1200 dolara ortalama bir bilgisayar toplayabiliyorduk. Şimdi o paraya sadece ekran kartı alabiliyoruz. Depolama ve ramler çerez parasıydı. Olay korkunç boyutlara gidiyor. İşçi sınıfı bir insanım. Sahip olacağım kasa benim 5 aylık maaşım değerinde. Peki benim fabrikada yaptığım, ürettiğim değer, emeğim neden bu kadar ucuz?
(Bu arada 40 yaşındayım. 18 yıldır gece gündüz vardiyalı çalışıyorum.)
Sonra her gün Amazon'da SSD, Ram filan bakıyorum. Belki fiyatlar düşer. Aptalca bir umut olsa da. Gördüğüm şey Türkiye'de fiyatlar asla düşmez. Fakat gönderici Amazon Germany filan yazıyorsa işte orada şok olursunuz. Türkiye'den %30 daha ucuza SSD. Nasıl olabiliyor? Hem de 2 günde geliyor filan. Dieksiyon setim de İtalya'dan gelmişti. Amazon olmasa Türkiye'de kazık yediğimizi de anlamıcaz. Amacım firmayı övmek değil. Avrupa'da nasıl daha ucuz olabiliyor?
Büyük kazık yiyoruz. Eğer kazığın adı bazı ürünlerde vergi filansa umrumda değil. Çalışırken emeğinin karşılığı yok. Satın alırken de paranın değeri yok...

Herkese bol şans.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı