Ryzen 7600X Cinebench R20 sonuçları

PBO açık değil o testlerde. Sen de PBO kapat o skora yakın alırsın.
Tabii bir de benim BIOS'ta PBO limits diye bir seçenek vardı sanırım o Motherboard seçili. Onu kapatırsam daha çok ısınabilir ama daha iyi skor alabilirim. Şuanda sorun var mı kısaca hocam? Normal mi yani? Single core testi de bitecek şimdi onu da göndereceğim.

Cinebench R23 Single core sonucu;
1679649594747.png

Tabii bir de benim BIOS'ta PBO limits diye bir seçenek vardı sanırım o Motherboard seçili. Onu kapatırsam daha çok ısınabilir ama daha iyi skor alabilirim. Şuanda sorun var mı kısaca hocam? Normal mi yani? Single core testi de bitecek şimdi onu da göndereceğim.

Cinebench R23 Single core sonucu;
Eki Görüntüle 1712730
Skorların normal. PBO limitini değiştirsende bir şey değişmeyecek. İşlemci hiçbir zaman limite takılmayacak Motherboard limits olsa dahi.

Aslında beklentime göre fazla fark yok diyecektim, AMD DDR5 sokette 7. nesil ile devrim yapar diye düşünüyordum daha önce.
Bana göre beklenileni karşıladı diye düşünüyorum açıkçası. 12900K'yı bile geçebiliyor bazı oyun testlerinde ciddi. Youtube'da izleyince şaşırmıştım. Hatta 7600X ile diğer 7000 serisi işlemciler arasında gaming yönünden fark neredeyse yok denecek kadar az. Genellikle web surfing ve gaming için kullanacağımdan dolayı şuanda RTX 4090 bile alsam 2K'da besleyecek bir işlemci. Bir de tabii ısı yüksek olduğu için OC vs. yapamadım Cenk bey.

Merhabalar hocam biraz vakit geçmiş konunun üstünden ama bende sizinle aşağı yukarı aynı sistemi kullanıyorum sizinde biraz sistemi kurcaladığınızı düşününce bir kaç sorum var izniniz olursa discorddan konuşabilir miyiz? Teşekkürler şimdiden.

Merhabalar hocam biraz vakit geçmiş konunun üstünden ama bende sizinle aşağı yukarı aynı sistemi kullanıyorum sizinde biraz sistemi kurcaladığınızı düşününce bir kaç sorum var izniniz olursa discorddan konuşabilir miyiz? Teşekkürler şimdiden.
Merhabalar. Akşam müsait olacağım hocam akşam konuşabiliriz tabii. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Geri
Yukarı