Ryzen 9 7900x3D için anakart önerisi

miracilgaz

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 9 7900x3D
Merhaba arkadaşlar. RTX 4080 ve Ryzen 9 7900x3D takacağım bir anakart arıyorum. RGB desteği bulunmalı 5 RGB fan ve sıvı soğutucumun fanının RGB ışıkları için. 64 veya 128 GB RAM takacağım hızı ortalama olsa yeterli (5400-6400MHz). M.2 yuvası önemli değil 1 tane verbatim 2TB takacağım. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.(bütçe belli değil ama alınabilecek en uygunu almaya çalışacağım.)

RGB port sayisi cok onemli degil gerekirse kontrolcu ile de cozulur o durum ama 7900X3D gibi guclu bir islemci kullanacaginiz icin ve soket de yeni oldugundan B650 Tomahawk veya Carbon oneririm. Ote yandan Gaming Plus modeli de siritmaz.

RGB port sayisi cok onemli degil gerekirse kontrolcu ile de cozulur o durum ama 7900x3D gibi guclu bir islemci kullanacaginiz icin ve soket de yeni oldugundan B650 Tomahawk veya Carbon oneririm. Ote yandan Gaming Plus modeli de siritmaz.

Teşekkür ederim hocam bunlardan birini alacağım. Teknik kısımdan çok anlamıyorum kusuruma bakmayın. MSI B650'yi alsam RGB dönüştürücü olarak ne almam gerekir. Fanlar: 5X ASUS TUF AF120A2R.

Teşekkür ederim hocam bunlardan birini alacağım. Teknik kısımdan çok anlamıyorum kusuruma bakmayın. MSI B650'yi alsam RGB dönüştürücü olarak ne almam gerekir. Fanlar: 5X ASUS TUF AF120A2R.

Su tarz bir sey aldigin zaman 5 fani ve LED baglantisini bu urun uzerinden yonetebilirsin. Zaten anakart MSI oldugundan MSI Mystic Light Sync uyumu da var.

Su tarz bir sey aldigin zaman 5 fani ve LED baglantisini bu urun uzerinden yonetebilirsin. Zaten anakart MSI oldugundan MSI Mystic Light Sync uyumu da var.

Teşekkür ederim hocam.

Gülenler kıskançlığından mı gülmüş.

Canları sağ olsun.

Geri
Yukarı