Ryzen 9 7950X için sıvı soğutma önerisi

JameKK

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Yeni bir oyun bilgisayarı topluyorum da, sıvı soğutmada kararsız kaldım.

İşlemcim: Ryzen 9 7950X
Sıvı soğutma: Corsair H100 RGB 240mm
Ekran kartı: RTX 3060 Ti

Sizce Corsair'in bu modeli bu işlemciye yeterli olur mu, yeterli olmaz ise önerebileceğiniz bir soğutma var mıdır?

Merhaba arkadaşlar,

İşlemcim: Ryzen 9 7950X.
Sıvı soğutma: Corsair H100 RGB 240mm.
Ekran kartı: RTX 3060 Ti.

Sizce Corsair'in bu modeli bu işlemciye yeterli olur mu, yeterli olmaz ise önerebileceğiniz bir soğutma var mıdır?

O işlemcinin yanına o ekran kartı olmamış.

Hocam oyun için topluyorsanız ekran kartı ve işlemci arasında dağlar kadar fark var bunu belirtmek isterim. İşlemciden kısıp ekran kartına biraz vermeniz daha mantıklı.

Arkadaşların dediklerine katılıyorum.
Onun dışında ben Ryzen 7 5800x3D işlemcim için DeepCool LT720 360mm kullanıyorum. Bunu önerebilirim.

Merhaba arkadaşlar,

aga o nası işlemci ryzen 5 5600x bile fazlasıyla işini görür o ekran kartına o işlemci olmaz rtx 4090 a anca olur o işlemci

Yahu arkadaşlar burası sistem önerme konusu mu? Arkadaş soru sormuş soğutur mu soğutmaz mı kimse cevap vermemiş, ekran kartına takmışsınız. Önce cevaplayın, sonra da şunu deyin “dostum sistemi almadıysan tutarsızlık var istersen konu aç yardımcı olalım” belki arkadaşın elinde ekran kartı mevcut işlemci ve anakartı değişti daha sonrasından ekran kartını güncelleyecek?

Soruna gelecek olursak, fazla ısınan bir işlemci olduğu için yeterli gelmeyecektir büyük ihtimal. 360mm soğutucu veya kule tipi üst seviye bir soğutucu almanızı öneririm.

Ayrıca eğer sistemi alma aşamasındaysanız ekran kartı düşük kalmış, işlemciden kısıp yükseltebilirsiniz, elinizde varsa da güle güle kullanın.

Yahu arkadaşlar burası sistem önerme konusu mu? Arkadaş soru sormuş soğutur mu soğutmaz mı kimse cevap vermemiş, ekran kartına takmışsınız. Önce cevaplayın, sonra da şunu deyin “dostum sistemi almadıysan tutarsızlık var istersen konu aç yardımcı olalım” belki arkadaşın elinde ekran kartı mevcut işlemci ve anakartı değişti daha sonrasından ekran kartını güncelleyecek?

Soruna gelecek olursak, fazla ısınan bir işlemci olduğu için yeterli gelmeyecektir büyük ihtimal. 360mm soğutucu veya kule tipi üst seviye bir soğutucu almanızı öneririm.

Ayrıca eğer sistemi alma aşamasındaysanız ekran kartı düşük kalmış, işlemciden kısıp yükseltebilirsiniz, elinizde varsa da güle güle kullanın.

Cevabın için teşekkür ederim sıvı soğutucuyu bir üst seviyeye çıkardım, ekran kartı konusuna gelecek olursak render işlemi fazla yapacağımdan işlemciyi yüksek tutmak istedim ilerleyen zamanda ekran kartını yeniden yükselteceğim.

Cevabın için teşekkür ederim sıvı soğutucuyu bir üst seviyeye çıkardım, ekran kartı konusuna gelecek olursak render işlemi fazla yapacağımdan işlemciyi yüksek tutmak istedim ilerleyen zamanda ekran kartını yeniden yükselteceğim.

O zaman doğrusunu yapmışsınız, güle güle kullanın.

Merhaba arkadaşlar,

Reis sıvı soğutucu olarak bunu öneririm Thermaltake Toughliquid 240 2x120mm ARGB Toughfanlı Sıvı Soğutucu fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Thermaltake Toughliquid 240 2x120mm ARGB Toughfanlı Sıvı Soğutucu en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Birde bunu öneririm Thermaltake Toughliquid 360mm Radyatörlü, 3x12cm Fanlı, Intel / AMD Uyumlu, Sıvı İşlemci Soğutucu (CL-W321-PL12BL-A) | Teknobiyotik

Yeni konular

Geri
Yukarı