Ryzen Balanced seçilmeli mi?

Heberiu

Kilopat
Makaleler
3
Yüksek performans mı daha iyi yoksa Ryzen balanced mi? Chipset güncelleyince geldi.

Normal kullanıcıysan oyun video falan izlemek için kullanıyorsan balanced kullan, Yayın falan yapıyorsan yüksek performans kullanabilirsin.

Ryzen Balanced ilk nesil Ryzen'larda işe yarıyordu. Windows tam Ryzen'a optimize olmadığı için fakat şu an öyle bir sorun yok Windows'un kendi Dengeli seçeneğini kullanabilirsin. Ben öyle yapıyorum. Yüksek performans hiç kullanmıyorum gerek yok.

Peki normal Balanced mi Ryzen Balanced mi ?

Sistem iyi ise Ryzen balanced kullanın. Hem gündelik hem de oyun kullanımı için idealdir.

Eğer sistem çok yüksek değilse ve oyunlarda yüksek FPS istiyorsanız diğer söylediğinize alınız.

Arkadaşımın Ryzen 5 3600 ve 2060 Super sistemi Ryzen balanced seçiliyken CS:GO'da 30 FPS alıyordu. Standart dengeli veya yüksek performans kullanılmalı.

Yüksek performans çok etkiliyor. Sadece video izlemek için güç tasarrufuna alıyorum ben de.
Ryzen balanced, yüksek performans'ın neredeyse aynısı sanırsam.

Bu bir ölçüt müdür inanın bilmiyorum ama CPU-Z ile benchmark yapınca aldığım puanlar.

Normal Dengeli puanları: 410/3256
Ryzen Balanced puanları: 412/3263
Yüksek performans puanları: 413.6/3257
Nihai performans puanları: 412.7/3259

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…