Çözüldü Ryzen Catalina 15.4 mikrofon çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ekran Resmi 2020-04-28 15.15.54.png

Propertree ile config düzenlemesi yapıyorum, layout ID 1 fakat nereden değiştireceğimi bilmiyorum zaten yaklaşık 20 farklı layout ID var tek tek denemem mi gerekiyor?

Ekran Resmi 2020-04-28 15.18.19.png

Başka portlara takmayı denedin mi? Jak ise de ön/arka panele takmayı?
Denedim hocam, iki türlü de fark etmiyor. ayarlardan ses giriş yerinde arka tarafta hiç takmamışım gibi algılıyor fakat önde takmadan önce Dahili Mikrofon, taktıktan sonra Ses giriş olarak yazıyor ama yine de çalışmıyor.

Son düzenleme:
Tüm ID'ler ile tek tek dene. Denemeden önce değerleri değiştirdikten sonra sistemi yeniden başlatın.
ProperTree ile nereden değiştirebilirim acaba? Değiştirme yerini bulamadım çünkü.
Kullandığım config dosyası bu, plist olarak paylaşamadığım için txt olarak paylaştım.

Dosya Ekleri

• config.txt
    37,9 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:

Bende de Asrock B450 Pro4 anakart var. Ses kartı ALC892.
Bütün ID'ler ile denedim ama çalıştıramadım. Yabancı forumlarda AppleALC ile mikrofon çalışmayacağını söyleyenler olmuş. Tek çözüm VoodooHDA.kext yüklemek.
Ben bu şekilde çalıştırabildim.

Hepsini denedim hatta sizin yazmadığınız ama hackintool'da olanları da denedim fakat hiçbirinde mikrofon çalışmıyor. Tek tek hepsini hackintool'dan da kontrol ettim fakat dediğim gibi.
Bende de ASRock B450 PRO4 anakart var. Ses kartı ALC892.
Bütün ID'ler ile denedim ama çalıştıramadım. Yabancı forumlarda applealc ile mikrofon çalışmayacağını söyleyenler olmuş. Tek çözüm voodoohda. Kext yüklemek.
Ben bu şekilde çalıştırabildim.
Aynen hocam bu şekilde çözebildim ancak, çok teşekkür ederim. Güncelleme olunca sorun oluyor vs. en garanti yol layout-ID ile diyorlardı fakat bu şekilde oldu artık. Yardım eden herkese çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini denedim hatta sizin yazmadığınız ama hackintool'da olanları da denedim fakat hiçbirinde mikrofon çalışmıyor. Tek tek hepsini hackintool'dan da kontrol ettim fakat dediğim gibi.

Aynen hocam bu şekilde çözebildim ancak, çok teşekkür ederim. Güncelleme olunca sorun oluyor vs. en garanti yol layout-ID ile diyorlardı fakat bu şekilde oldu artık. Yardım eden herkese çok teşekkürler.
Evet layout-ID çok daha iyi bir yöntem ama mikrofon çalışmıyor maalesef :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı