Çözüldü Ryzen Master'da hata olma ihtimali var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xszkyy

Hectopat
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2020-11-21 210947.png

Şu anda görmüş olduğunuz voltaj değerinde bu hızlarda testte sistem kapanmadı. PC'mi 3 gün önce sıfırlamıştım yeni gibi olsun diye ve sıfırlamadan önce aynı hızları minimum 1.19V da kabul etmişti. Sıfırlama işleminden önce DSR ile kullanıyordum sistemi şu an normal 1080P'de. Bir etkisi olur mu bilmem ama önceki denememle şimdiki arasındaki tek fark sıfırlama ve DSR. Ryzen Master'da mı bir hata oluşmuştur? Öyle bir ihtimal var mı? Yoksa sıfırlama ve DSR etki etmiş olabilir ve bu voltajda bu değerleri gerçekten yedi mi?

Eki Görüntüle 745843

Şu anda görmüş olduğunuz voltaj değerinde bu hızlarda testte sistem kapanmadı. PC'mi 3 gün önce sıfırlamıştım yeni gibi olsun diye ve sıfırlamadan önce aynı hızları minimum 1.19V da kabul etmişti. Sıfırlama işleminden önce DSR ile kullanıyordum sistemi şu an normal 1080P'de. Bir etkisi olur mu bilmem ama önceki denememle şimdiki arasındaki tek fark sıfırlama ve DSR. Ryzen Master'da mı bir hata oluşmuştur? Öyle bir ihtimal var mı? Yoksa sıfırlama ve DSR etki etmiş olabilir ve bu voltajda bu değerleri gerçekten yedi mi?

AMD kaynaklı her türlü yazılımda hata olma ihtimali vardır.

Dostum gerek APU sürücülerinde gerek GPU sürücülerinde hep bir yazılım hatasıyla karşılaştım. AMD'ye yazılım konusunda zerre kadar güvenmiyorum. O yüzden öyle söyledim.

Dostum gerek APU sürücülerinde gerek GPU sürücülerinde hep bir yazılım hatasıyla karşılaştım. AMD'ye yazılım konusunda zerre kadar güvenmiyorum. O yüzden öyle söyledim.

Anladım, oyunda denesem acaba bana net bir fikir sunar mı? Yani program hatalı olup bu hızları bu voltajda aslında kabul etmiyor olduğunu anlamış olur muyum?

Anladım, oyunda denesem acaba bana net bir fikir sunar mı? Yani program hatalı olup bu hızları bu voltajda aslında kabul etmiyor olduğunu anlamış olur muyum?

Bence bu şekilde AIDA64 programıyla tüm bileşenleri Full yükte bir stres testine sokun ben de zamanında güç kaynağımdaki problemi bu şekilde çözmüştüm. Şu ana kadar gördüğüm en iyi stres testi o çünkü tüm bileşenler Full yükte çalışınca daha doğru sonuçlar veriyor.

Ekran kartı konusunda katılsam da işlemci konusunda katılmıyorum. İşlemcide çıtayı her seferinde arttırıyorlar.

Donanım konusunda tabii ki daha iyiler zaten. Ben yazılımdan bahsediyorum ki bahsettiğim konu APU'ydu. Bu söylediğimi de beni çok sıkıntıya soktuğu için söyledim, abartı yani. GPU sürücülerine sunduğu yazılım desteği berbat. Oysa NVIDIA öyle mi? En eski ekran kartına bile yazılım desteği sunuyor hem de çok basit bir arayüz ile. AMD'ye geliyorsun bir optional sürüm var bir recommended bir başka bir şey. Kullanıcıya sunma açısından bunun çok saçma olduğunu düşünüyorum. Kullanıcının isteyebileceği en iyi şey basit bir şekilde kurabilmektir o sürücüyü. AMD işi zorlaştırıyor ve karmaşık hale getiriyor.

Geri
Yukarı