Ryzen sistemde anakart VGA girişinden görüntü alma

Nurse

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen işlemcili bir sistem topladım. Anakart olarak da B350 Tomahawk sipariş verdim. Ancak ekran kartım biraz geç ulaşacak elime. Ryzen işlemcilerde grafik birimi olmadığını biliyorum. Buna rağmen VGA bir monitörü anakart VGA girişine taksam en azından görüntü alabilir miyim?

AM4 ankartların kuzey köprülerinde dahili grafik yongası olmadığı için görüntü almanız mümkün değildir. Ancak harici bir görüntü kartı takmanız yada takacağınız işlemcinin içerisinde grafik yongası olması gereklidir. Arkadaşların dediği gibi APU henüz piyasaya sürülmedi.

Ryzen APU'lar çıkmadı. Anakart üzerindeki girişler ilerideki APU'larla da kullanılabilmesi için. Normal Ryzen işlemciler ekran kartsız görüntü veremez.
Şu anda kullandığım oldukça zayıf ve eski bir ekran kartı var. Aklımda şüphe kalmasın diye soruyorum. Geçici olarak onu taksam herhangi bir risk teşkil etmez değil mi donanımlara zarar verme açısından?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı