S-400 Füzeleri Gelmeye Başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok boş bir yorum daha.

Düşman kapına dayanınca sen ne yapacaksın? İslam hoşgörü dinidir, kimseye zarar vermemeyi emreder. O halde gel düşman benim vatanımı, topraklarımı, güzelliklerimi, namusumu, şerefimi al. Böyle mi diyeceksin?

İslamı katıp İslamı bilmeden yorum yapmanız da ayrıca komik. İslam'da vatanına saldırana gül atın denmez. Savunun der. Ki zaten senin dediğin şekilde bir olay vatanına ihanettir. Dini geç, vatanına ihanet ediyorsun.

Atatürk ve silah arkadaşları da bir gün bu kafayla yorum yapsaydı milli mücadeleye, bugün anan baban belli olmayacaktı. Fransızlara, İngilizlere karın tokluguna calısan bir koleden farkın olmayacaktı.
Bence de savaşa yatırım yapmak boş bir iş. Sen önce kendine düşman yarat, insanları terör ile korkut, sağda solda devlet eliyle bombalar patlar korku ortamı yarat bir de kalkıp işsizlik uçup gitmişken ekonomi yerlere batmışken silaha yatırım yap. Söylediklerimi sanırım pek algılayamadın. Ben islamı biliyorum merak etme. Sen kimseyle dış politikanı bozmazsan savaş da çıkmaz. Ayrıca ortada bir savaş da söz konusu değil! Savaşları kimlerin hangi amaçla çıkardıklarını biraz incelerseniz mantıklı bir düşünceye ulaşacağınıza eminim.
Devlet ağzıyla, halka açıklama yapmak hiç de adaletli değil! Savaş isteyenlerin çoğunlukta olmadığına da eminim.
Asıl vatana ihanet de burada başlıyor. Ülke bir darboğazdayken gidip S400 almak gibi!
Savaşa karşı olmak, silahlanmaya karşı olmak vatan hainliği değildir. Sanırım kavramları karıştırıyorsunuz. Gerçekten bu devlet ağzı bana çok boş geldi ve komplo teorisinden öte bir şey sunmuyor.
Savaşların olmasını savunmaktır aslında vatana ihanet olan unsur! Bilime sanata eğitime yapacağın harcamayı savaşa yapmaktır vatana ihanet etmek!
Ayrıca Erdoğan'ın bir diktatör olduğunu da unuttunuz sanırım. Öyle birilerine danışıp iş yapacağını mı sanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Konumuz bu mu şimdi. Çanakkalede yatanların mezarlarına git anlarsın müslüman mı değil mi.
Ha İslamdan sıkıntın varsa AB ye gidebilirsin maaşallah her mesajından akıl fışkırıyor harcanma buralarda.

Bizden S400 leri söküp Avrupaya taşırken iyiydi. Norveç İsveç önemli tabi.

"Müslümanlar mı hele de Türk mü ölmediyse bir de sen sık kafasına" dır bunların yaklaşımı ...

Ben teknoloji transferi varsa Patriot alımına da olumlu bakarım yoksa almayalım.
Ne kadar boş yapıyorsun. Az sus, oku da öğren...

@FCLivorno adamlar füze atınca biz de onlara gül atarız.

Dediğiniz çok saçma geldi. İslamiyet ile alakası ne onu da çözemedim. İstediğin dinden ol veya inanma ilk önce vatanını koruyacaksın. Vatan savunmasında gereğinden fazla merhamet, vatana ihanettir.
Maalesef algılamada sorun yaşadınız sanırım. Asıl savunma kimseyle savaşmayarak barış içinde yaşayarak olur. Bu ülke daha kendi insanını bile düşman olarak gören bir ülke. S400 kim için alınıyor açıklar mısınız? Açıklayın da bilelim? Vatan savunması barış ile mümkündür. Siz sanırım ''yurtta sulh cihanda sulh'' lafını hiç duymadınız?

Maalesef algılamada sorun yaşadınız sanırım. Asıl savunma kimseyle savaşmayarak barış içinde yaşayarak olur. Bu ülke daha kendi insanını bile düşman olarak gören bir ülke. S400 kim için alınıyor açıklar mısınız? Açıklayın da bilelim? Vatan savunması barış ile mümkündür. Siz sanırım ''yurtta sulh cihanda sulh'' lafını hiç duymadınız?
Siz sanırım o lafın manasını bilmiyorsunuz. İç işlerinde çıkan isyanlar sonucu direkt olarak tehdittir o söz...

Siz sanırım o lafın manasını bilmiyorsunuz. İç işlerinde çıkan isyanlar sonucu direkt olarak tehdittir o söz...
Sana öyle gelmiş. Burada anlatılmak istenen vurgu ''barış''tır. Birlikte bu barış için mücadele etmektir. Savaş yaratmak anlamına gelmiyor sanırım?
Ayrıca dışa bağımlı bir ülke kendi içinde ne kadar güçlü olursa olsun parçalanır! O yüzden iyi bir dış politika, silahlanmadan daha önemlidir!
Bu S400 olayının altında yatan gerçekleri belki öğrenemeyeceğiz ama, bir gizli saklı iş döndüğü kesin! Görememek için kör olmak lazım!
Ayrıca benim düşüncem çok açık ve basit!
''savaşa değil eğitime yatırım''
Savaşa da silahlanmaya da karşıyım. Eğer savaş istemiyorsanız kendinize düşman yaratmayınız.
Sanırım, kapitalizmin ve silah tüccarlarının dünyaya egemen olduğundan haberiniz yok.
Bir de tutturmuşsunuz vatan vatan diye. Benim vatanım bütün dünyadır.
Savaş sevicilerin birinci tutanağı: Vatan.
Ortada bir savaş ve vatan tehdidi de yokken üstelik?
Zaten sistem insanları böyle uyutuyor: ''aman düşman var, aman bizi sevmiyorlar, aman tehlike çanları çalıyor, ey israil ey Trump''
Hepsi boş laf. Aptal ıslatan!
Siz bu boş laflarla tüm dünyayı düşman görün, ben görmüyorum.
Kurtuluş Savaşı sırasında yanlışlıkla Ege'nin diğer yakasında kalsanız ve kendinizi Yunan olarak bilseniz; o zaman da belki Türkiye'yi düşman olarak görecektiniz. İşte anlattığınız hayat bu kadar saçma!
Ayrıca İslam da öldürmemeyi emreder. Savunmak farklı bir şey.
Türkiye nedense yüzünü Batı'ya dönmüş ama Batı'dan bilimi sanatı felsefeyi alacağına sadece emperyalizmi, kapitalist sömürüyü almış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı