S Pen gücünü nereden alıyor?

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar iyi günler. Birkaç gün önce Galaxy Tab S6 Lite aldım ve bildiğiniz üzere içinden s pen çıkıyor. Benim bunu Apple kalemi gibi şarjı etmem veya kablosuz bağlantı yapmam gerekmiyor. Fakat yaklaştırdığım zaman mouse imleci mantığında bir nokta çıkıyor ve kalemin üzerinde de bir adet kumanda düğmesi var. Bu da içinde bir elektronik aksam olduğunu düşündürdü. Bu kalem gücünü nereden alıyor?

Dostlar iyi günler. Birkaç gün önce Galaxy Tab S6 Lite aldım ve bildiğiniz üzere içinden s pen çıkıyor. Benim bunu Apple kalemi gibi şarjı etmem veya kablosuz bağlantı yapmam gerekmiyor. Fakat yaklaştırdığım zaman mouse imleci mantığında bir nokta çıkıyor ve kalemin üzerinde de bir adet kumanda düğmesi var. Bu da içinde bir elektronik aksam olduğunu düşündürdü. Bu kalem gücünü nereden alıyor?
S Pen'in çalışma mantığı devreyi tamamlama gibi düşün kalemin ucunda iletken bir şey var örnek aliminyum gibi o değdirince çizmiş oluyorsun nasıl elinle dokunduğunda çalışıyorsa o mantık :)

S Pen'in çalışma mantığı devreyi tamamlama gibi düşün kalemin ucunda iletken bir şey var örnek alüminyum gibi o değdirince çizmiş oluyorsun nasıl elinle dokunduğunda çalışıyorsa o mantık :)

Konuyu tamamen okuyun. Bahsettiği özellik nasıl çalışıyor?

Evet imleç çıkıyor onu biliyorum ama bildiğim kadarıyla şarj etmiyor.

Eski S Pen'lerin çinde çok minik bir pil var diye biliyorum. Genellikle oyuncakların icinde bulunan, vida ucu kadar olan piller.

Yeni modellerde farklı sistem olabilir. Kablosuz şarj aktarımı ve NFC ile bağlanıp güç alıyor sanırım yeniler.

Son düzenleme:
Biz arkadaş ile Note serisi bir telefonun kaleminin içini açmıştık. Arka kısmında anakart bölümü vardı, ön kısımda ise ince tel ile sarılmış bir bobin vardı.
İçerisinde pil vb. bir malzeme yoktu.

S Pen, endüktif bir kalemdir. (İçersinde bakır telden yapılmış bir sargı vardır). Note serisindeki ekranın altında aktif sayısallaştırıcı denilen özel bir donanım vardır. S Pen ekrana yaklaştığında, aktif sayısallaştırıcının manyetik alanı, S Pen'in dahili devrelerine güç sağlayan bir akımı indükler. Güç, tıpkı bir kablosuz şarj matı gibi ekran altından S Pen'e iletilir.

Kaynak : How does Samsung's S Pen work so damn well?

Geri
Yukarı