S10+ cihazda Volte ve Wi-Fi arama aktifleştirilmiyor

batuhanzi

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Galaxy S10+ kullanıcısıyım ve TT abonesiyim. Telefonum Wi-Fi call ve VoLTE destekliyor ve cihaz ayarlarından bu seçeneği aktif edebiliyorum.

photo_2021-03-10_20-53-42.jpg

photo_2021-03-10_20-53-44.jpg

Ancak ne hikmetse telefonum TT'nin HD+ destekleyen cihaz -listesinde- bulunmasına rağmen Online işlemler uygulamasından VoLTE ve Wi-Fi araması seçeneğini aktifleştiremiyorum. Aşağıdaki görseldeki hatayı veriyor ve üstelik cihaz modelimi (G975F) yanlış gösteriyor.

photo_2021-03-10_20-56-31.jpg

photo_2021-03-10_20-56-33.jpg

Aşağıdaki SMS kodlarını da denedim aynı hatayı orada da veriyor.

Screenshot 2021-03-10 210241.png

Online işlemler uygulamasındaki hat resetleme işlemini de uyguladım sorun çözülmedi. Fabrika çıkışlı orijinal ROM ve IMEI kullanıyorum. IMEI sorgulamada cihazım doğru gözüküyor ama Online işlemler telefon modelini yanlış algılıyor. Telefonumun güncel bağlantı teknolojilerini destekliyor olmasına rağmen karşı tarafın sesini polis telsizi gibi duymak canımı sıkıyor açıkçası. Üstüne üstlük görüntülü görüşme özelliği de kayboldu bir anda. Önceden rehber uygulamasında kişi bilgisinde gözüküyordu. Bu sorunları nasıl çözebilirim? Çözüme giden yolda ihtiyacınız olan bütün bilgileri vermeye hazırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı