S20 FE Snapdragon en son hangi Android sürümünü alacak?

Android 10 ile başlamış 12'yi alır. Samsung her zaman 2 sürüm yükseltmiştir.

Not: 11 ile başladı demişsin ama ilk üretilen versiyonu önemli, özel bir seri olarak 11 ile başladıysa 13 alabilir ama 10 ile başlamış ve sen satın alana kadar 11 olmuşsa yine 12'de bitecektir.

Güncelleme politkası değişti diye biliyorum artık 3 büyük sistem güncellemesi alıyor telefonları.

Yanlış anlamadıysam Snapdragon'lu model 14, Snapdragon olmayan model 13 alıyor son değil mi benim de aklıma takıldı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamadıysam Snapdragon'lu model 14, Snapdragon olmayan model 13 alıyor son değil mi benim de aklıma takıldı?
Öyle bir şey yok. Snapdragon modeli hangi güncellemeyi alırsa Exynos modeli de birebir aynı güncellemeyi alacak.

En son hangi sürümü alacak peki S20 FE?

SM-G780G modeli Android 14 güncellemesini kesin olarak alacak. Cihaz Android 11 çıkışlı ve majör (A) majör yani eski 865 5G cihazın majörünü kullanmıyor. Bu yeni bir cihaz ve tıpkı Note 10 serisinde tek 13 alacak telefon Note 10 Lite olduğu gibi S20FE serisinde Exynos ve 5G modeli 14 almayacak ama G780G modeli Android 14 alacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı