S20 FE Varolan AMOLED yanığı gelişir mi?

justblack

Centipat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Herkese Selam.
İkinci el bir S20 FE cihazda ekranın yukarısında hafif bir AMOLED yanığı oluşmuş. Bildirim simgelerinin gölgesi gözüküyor. Çok ta rahatsız edici düzeyde değil. AMOLED yanığına karşı önlemler alınarak kullanılırsa, bu sorun büyür mü? Ve ya bu vaziyyette olan bir cihaz alınır mı?
Cihaz: S20 FE Snapdragon versiyonu, 6/128

Kendim başka marka ancak Samsung AMOLED panel kullanan cihaz kullanıyorum, cihaz yaklaşık 2 yıllıkken fark ettim ve son 1 yıldır ilerleme olmadı, ancak bir arkadaşımda Galaxy Note 8 vardı ve onda artık sık konuştuğu kişilerin telefon numarası bile ekranda gözüküyordu. Genellikle amiral gemisi sınıfındaki Samsung üretimi AMOLED panellerde ilerleme olasılığı daha yüksek oluyor.

Telefonu yüksek sıcaklıklarda bırakmazsan ilerlemez diye düşünüyorum;
-Sıcak ortamda güneş altında tam açık parlaklıkta bırakmak arttırabilir (uzun süreli)
-Mesela geceden sabaha kadar hem şarjda hemde full parlaklıkta yani telefon ısınacak düzeyde açık unutursan mesela, PUBG oynarken açık unuttun full parlaklık ve şarjda bu ekrana zarar verecektir

Genellikle amiral gemisi sınıfındaki Samsung üretimi AMOLED panellerde ilerleme olasılığı daha yüksek oluyor.
Benim deneyimlediğim kadarıyla da giriş seviyesi Samsung cihazda Amoled yanığı artmıştı, bu hususu cihazın parlaklık seviyesi etkiliyor galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı