S21 FE batarya performansı nasıldır?

Bütçe
16000
Hocam bu 5-7 saat kesintisiz kullanım mı? Misal telefon tam şarjdan sonra full internete bağlı olacak, programlar arka planda çalışacak. Ara ara video izlenecek, sosyal medyaya girilecek, müzik dinlenilecek vs dersek ne kadar dayanıyor? Bunları yapıpta 7 saatte bitiyorsa batarya çok kötü demektir valla.
Evet, bu şekilde.

Herkese merhaba, arkadaşlar. Yeni bir telefon almayı planlıyorum ve S21 FE modelinde en son karar kıldım. Ama bazı tereddütlerim var. Telefonun kamerası ekranı vs çok iyi eyvallah ama batarya konusunda bazı kullanıcılar sıkıntı yaşamış. Ben oyun oynayan birisi değilim. Telefonda daha çok fotoğraf çekimi ve YouTube ağırlıklı videolar izliyorum. Sizce böyle bir durumda sabah şarjdan aldığım telefon gece 12'ye kadar beni götürür mü? Uzun kullanan biri varsa buraya fikirlerini yazabilir mi? Ayrıca birkaç yerde Samsung güncelleme ile pil konusunda optimizasyon yaptı diye okudum. Bunun da doğruluk payı var mıdır? Teşekkürler.

Sizce S21 FE alınır mı?

Hocam S21 FE bilmiyorum ama S21 Ultra kullanıyorum. Şahsen çok harika bir cihaz, S23 ve S22 Ultra'nın tasarımından daha güzel. (bence) nedeni ise köşelerinin daha yuvarlaştırılmış olması. Diğer serilerde çok sert bir izlenimi var telefonun kimisi seviyor kimisi sevmiyor. Batarya konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Oyun oynamayacaksanız zaten uzun süre götürür telefon sizi. Samsung güncelleme ile pil optimizasyonu evet yapıyor fakat bu şu şekilde oluyor. Telefonunuz zaten en optimize şekilde size ulaşıyor, Samsung bazı güncellemelerde yaptığı hatalar ile optimizasyonu bozuyor diğer güncellemede geri düzeltiyor. Bu her marka için geçerli sadece Samsung değil. Bu arada alacaksanız kesinlikle ekran koruyucu yaptırın. Ben S21 Ultra'mın ekran camını kırdım 1500TL istediler. Ekran kırılsaydı sanırım 10 bin aşağısı yapmıyorlar. Dikkatli olmanızda fayda var. Bu arada samsung global goalse kayıt olursanız telefonunuzun içerisinden kilit ekranında gösterilcek reklamlar ile para kazanabiliyorsunuz ve kazandığınız paraları istediğiniz biryere bağış olarak verebiliyorsunuz. Sadece belirtmek istedim :)

Telefonu iki haftadır kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. Gerçi işten dolayı pek elime alamıyorum ama sabah şarjdan alıyorum gece 12 gibi şarj 15ken şarja takıyorum. Bahsedildiği kadar bataryası kötü değil. Gayet güzel bir telefon.
Hocam burada esas nokta telefona dokunmadan uzun saatler almaktan ziyade ekran süresi alımıdır. Normalde kullanıcı deneyimini baz alıyordum bu şarj süresinde ama sonradan fark ettim ki herkes telefonu bir kullanmıyor. Sadece gün içinde alo demeye kullanan var, gün içinde ortalama 1-2 saat sosyal medya bakıp hiç alo demeyen var, uzun saatller oyun oynamaya ayıran var, elinden düşürmeyen var vs vs.Neye göre iyi kötü diyeceğiz değil mi? Sonra bu kişin tek kriteri ekran süreleri testi olduğun anladım. Yoğun ve aralıksız kullanımda ne kadar dayanıyorsa bu telfonun batarya performansı odur.

S21fe de yanlış hatırlamıyorsan ekrna süresi 5-6 saat arasıydı. Mesala kimisi diyor 120hz tazeleme hızını 60 çekiyorum, bazı özellikleri kaptıyorum vs. İyide o zaman ne anlamı kalıyor bu özelliklerin değil mi. Benim bakış açım, bir kere mobil veri sürekli açık bırakmak istiyorum. Şuanki telefonda şarj tutmadığından aç kapa yapmak zorunda kalıyorum. Discord, telegram, whatsup vs gibi yerlerden bildirimleri geç almak zorunda kalıyorum. İkincisi çok sık programlara bakarım. Amatörcede olsa borsa işi yapmaya çalışıyorum, o yüzden günde en az 20 kere ilgili programlara bakma, grafikleri inceleme vs yaparım. Boş zamanlarda zaman öldürmek için arada oyuna girmek isterim, iş dönüşü dolmuşlarda video izlemek isterim. Duruma göre değişen konuşma süremde olabiliyor. Yani ortalama ne kadar götürür kestiyoremiyorum. İş yerindede şarj etme imkanı var ama masa başı sürekli durmuyorum, dolanıyorum. Telefonu da masada bırakıp uzaklaşmakta istemiyorum, ne olur nolmaz hani. Aslında firmalar şöyle bir hafta test için model kiralama yapsalarmış veya değişim iadede sorun yapmasalardı hiç konuya gerek kalmadan alıp deneyip karar vermek isterdim ama yok malesef öyle bir şans.

Yeni konular

Geri
Yukarı