S21 Plus vs S22 Plus

HakimBey

Hectopat
Daha fazla  
16.000-23.000TL arasında erkanı küçük olmayan bir telefon almak istiyorum. Çok fazla dizidir filmdir izliyorum telefondan ondan büyük ekran tercihim. Kamerası da iyi olması lazım, bol bol fotoğraf çekiyorum. Bu iki kriter önemli. S21 Plus veya S22 Plus almayı düşünüyorum. Aralarındaki 3.000TL fiyat farkina S22 Plus almak değer mi (değmez gibi geliyor)? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri Snapdragon işlemci diğeri Exynos, karşılaştırmanız bile hata. Exynos kötü demiyorum ancak Snapdragon varken bir de S22 Android 16'ya kadar güncelleme alacakken (S21 Android 15'de son bulacak) S21 seçmenizde bir mantık yok.

Biri Snapdragon işlemci diğeri Exynos, karşılaştırmanız bile hata. Exynos kötü demiyorum ancak Snapdragon varken bir de S22 Android 16'ya kadar güncelleme alacakken (S21 Android 15'te son bulacak) S21 seçmenizde bir mantık yok.

İşlemci farkına değer diyorsunuz. Bilemedim. S21'in bataryası daha fazla kamera performansları benzer bilemedim.

İşlemci farkına değer diyorsunuz. Bilemedim. S21'in bataryası daha fazla kamera performansları benzer bilemedim.
Bu dönemde bataryaya takılarak cihaz almak saçmalık olur. Ben de S21 5G kullanıyorum 4000 mAh batarya bir günü rahatlıkla çıkarıyor. Gün içinde oyun falan oynuyorsanız bataryası yüksek olanı alabilirsiniz ancak markalar cihazlarını bataryayı en iyi şekilde optimize ederek piyasaya sürüyor. Ben 300 mAh batarya farkı var diye S21+ almazdım şahsen. Hele ki S22'nin Android 16'yı da alacağını bile bile.

Benim için telefon çok önemli değil. Fotoğraf çok çekmem bunun haricinde bütün işlemlerimi bilgisayar üzerinden yaptığım için ucuz bir cihaz işimi görür.

Ekonomik durumunuz çok yoksa gözünüzü pahalı cihazlara dikmeyin her yıl yeni cihazlar çıkıyor. Artık yetişmek için yılda 1 telefon almak lazım.

Asgari ücretle çalışan için nereden baksan 3 aylık 4 aylık alın teri...

16.000-23.000TL arasında erkanı küçük olmayan bir telefon almak istiyorum. Çok fazla dizidir filmdir izliyorum telefondan ondan büyük ekran tercihim. Kamerası da iyi olması lazım, bol bol fotoğraf çekiyorum. Bu iki kriter önemli. S21 Plus veya S22 Plus almayı düşünüyorum. Aralarındaki 3.000TL fiyat farkina S22 Plus almak değer mi (değmez gibi geliyor)? Tavsiyeleriniz nelerdir?

İkisi arasında S21 Plus almanı tavsiye ederim. Senin yerinde olsam ikinci el iPhone 12 Pro almaya çalışırdım. Kamerası tek kelime ile efsane.

İkisi arasında S21 Plus almanı tavsiye ederim. Senin yerinde olsam ikinci el iPhone 12 Pro almaya çalışırdım. Kamerası tek kelime ile efsane.

S22 ve S21 serileri de hiç fena değil. Ayrıca hocam 2.el diyoruz. IPhone'un isime yarar pek bir yanı yok. Genel tasarım hatları da bana uymuyor. Sanki insanlar bazen havali olmak için alıyor gibi geliyor.1.eli konuştugumuz telefonlarla ayni fiyatta olsa düsünulebilir ama cok pahalı.

Bu dönemde bataryaya takılarak cihaz almak saçmalık olur. Ben de S21 5G kullanıyorum 4000 mAh batarya bir günü rahatlıkla çıkarıyor. Gün içinde oyun falan oynuyorsanız bataryası yüksek olanı alabilirsiniz ancak markalar cihazlarını bataryayı en iyi şekilde optimize ederek piyasaya sürüyor. Ben 300 mAh batarya farkı var diye S21+ almazdım şahsen. Hele ki S22'nin Android 16'yı da alacağını bile bile.
Daha uzun ömürlü olur yani...Android 15 desteği ile 16 desteği bu kadar fark yaratır mı ya?

S22 ve S21 serileri de hiç fena değil. Ayrıca hocam 2.el diyoruz. IPhone'un isime yarar pek bir yanı yok. Genel tasarım hatları da bana uymuyor. Sanki insanlar bazen havali olmak için alıyor gibi geliyor.1.eli konuştugumuz telefonlarla ayni fiyatta olsa düsünulebilir ama cok pahalı.

Kendim 12 Pro kullanıyorum. Çektiğim fotoğrafları sana göstersem ağzın açık kalır. Geçen gün Giresun kalesinde RAW, portre, manzara fotoğrafları çektim. Daha sonra Dolby vision HDR video çektim. Çektiğim fotoğraf ve videolara hayran kaldım. 12 Pro kamerası anlatılmaz yaşanır.

Daha uzun ömürlü olur yani...Android 15 desteği ile 16 desteği bu kadar fark yaratır mı ya?
Sonuç olarak cihaz 1 yıl daha yeni sürüm desteği alacak. Açıkçası bu paraya iPhone almak ahmaklık olur bana kalırsa ki kamera konusunda Samsung özellikle S22 serisinde iPhone serisinden bir adım önde bence.

Geri
Yukarı