S22 ekran süresi çok mu az?

1Mehmet_Bey

Centipat
Daha fazla  
1 aylık S22'imde ortalama 3 saatlik ekran süresi alıyorum. Bu arada pil ayarlarındaki "pili korur" ayarı açık yani telefon maksimum %85'e kadar şarj oluyor. Yorumlarınızı buna göre yaparsanız sevinirim. Bu da bugünkü ekran sürem:

Screenshot_20231221_203251_Digital Wellbeing.jpg

Sosyal: Instagram, oyunlar: Brawl Stars, görüntü: Kamera (yağmur yağarken fotoğraf çekmeye çalışıyordum ama hiç çekmedim.

Bu ekran görüntüsünü aldığım anda şarjım %16 idi.

Kötü.

Bunlardan bazılarını uygulayın hocam.

İşinize gelenleri. Her birini yapmak zorunda değilsiniz.

Pili koru seçeneği absürt ve gereksiz, o seçeneği devre dışı bırakın. Asıl konuya gelecek olursak; 8 Gen 1, Samsung 4nm 4LPE dökümğ nedeniyle aşırı güç tüketiyor ve güç verimliliği bayağı zayıf, 4 Gen 2 ile aynı watt/per.’e sahip ve GPU’da %100’den fazla güç farkı var, siz düşünün abes verimsizliği.

Demem o ki; S22’nin özellikle oyun esnasında fazla pil tüketimi normal. 8 Gen 1 & Exynos 2200 SoC’u nedeniyle pil performansı iyi değil.

Pili koru seçeneği absürt ve gereksiz, o seçeneği devre dışı bırakın. Asıl konuya gelecek olursak; 8 Gen 1, Samsung 4nm 4LPE dökümğ nedeniyle aşırı güç tüketiyor ve güç verimliliği bayağı zayıf, 4 Gen 2 ile aynı watt/per.’e sahip ve GPU’da %100’den fazla güç farkı var, siz düşünün abes verimsizliği.

Demem o ki; S22 ile özellikle oyun esnasında fazla pil tüketimi normal. 8 Gen 1 & Exynos 2200 SoC’u nedeniyle pil performansı iyi değil.
Haklısınız da bugün sadece 22dk oyun oynamışım, o da Brawl Stars. PUBG falan oynamış olsam eyvallah, Brawl Stars telefonu pek de yormayan ortalama bir oyun.

Haklısınız da bugün sadece 22dk oyun oynamışım, o da Brawl Stars. PUBG falan oynamış olsam eyvallah, Brawl Stars telefonu pek de yormayan ortalama bir oyun.
XDA’da açılan şu konuya bir bakının isterseniz:

XDA’da açılan şu konuya bir bakının isterseniz:

Linkteki ayarların hepsi şu anda aynı şekilde zaten. Sadece bluetooth açık, onu da gece vakti güç kullanımını minimuma indirmek için rutinler üzerinden saat 23.00'da kapanıp 06.45'de açılacak şekilde ayarladım çünkü akıllı saat kullanıyorum, gündüz lazım oluyor. Ayrıca rutinler üzerinden saat 00.00 ile 06.45 arasında güç tasarrufu açık hale gelecek şekilde ayarladım. Bu arada gündüz saat 09.00 ile 16.55 arasında telefonum kapalı oluyor (Okulda telefonlar toplandığı için).

Az kardeşim yüzde 15 şarj 1 saat gitmesi lazım normalde (deneyim), cihazı sıfırlamayı deneyebilirsin eğer One UI 6 ya geçtiysen işine yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı