S23 FE vs A55 vs Redmi Note 13 Pro 5G

Tamam zaten öyle yapmayı planlıyordum. Teşekkürler.
Bence tam tersi olacak. O cihazı görünce alma oranı düşüyor. Segmentindeki rakipleriyle karşılaştırınca bariz kalın çerçeveli olduğu görülebilir. Şarj hızı düşük ve bataryası A55 kadar iyi değil. Ebatlarında bir tuhaflık vardı sanki. Belki seversiniz orasını bilemem. Tasarım algısı göreceli.

Bu segmentte ben olsam üç cihazı da tercih etmezdim. Ancak siz iyi kamera ve Samsung arayüzü istiyorsanız S23 FE mantıklı olabilir.

Bence tam tersi olacak. O cihazı görünce alma oranı düşüyor. Segmentindeki rakipleriyle karşılaştırınca bariz kalın çerçeveli olduğu görülebilir. Şarj hızı düşük ve bataryası A55 kadar iyi değil. Ebatlarında bir tuhaflık vardı sanki. Belki seversiniz orasını bilemem. Tasarım algısı göreceli.

Bu segmentte ben olsam üç cihazı da tercih etmezdim. Ancak siz iyi kamera ve Samsung arayüzü istiyorsanız S23 FE mantıklı olabilir.

Sizin yorumunuza ek olarak kendi yaşadığım deneyimden bahsetmek istiyorum. Ben bu telefonu yurtdışındayken gördüm. Videolarını izledim. Sizin söylediğiniz gibi çerçeveleri bana da kalın gelmişti. Eski telefon Xiaomi 10t Lite idi. Çerçeveleri bundan daha ince bir telefondu. Türkiye'ye geldiğimde telefonu mağazada inceledim ve sanılanın aksine telefonun çerçeveleri inanılmaz kalın değildi. Bazen sokakta yürürken yaşlı insanların elinde su damlası çentikli, alt çenesi çok kalın olan ucuz Android telefonlar görürsünüz ya, ben onun gibi sanmıştım çerçevelerini ama aksine normal duruyordu. Tasarım olarak tamamen metal olması kamerası, ekranı ve performansı bana çok hoş geldi. Eski telefonum 27W hızlı şarj desteklediği için bir fark görmedim. Hızlı şarj aleti aldım ama telefonu hızlı şarj etmiyorum her zaman. Dışarıda pilim biterse ve hemen ihtiyacım olursa hızlı şarj kullanıyorum. A55 benzeri yeni A35'i gördüm. Çerçevesi güzel tasarımı iyi ekran çentikleri S23 FE'ye göre daha az. Bana göre S23 FE'nin ömrü daha uzun olacağı için S23 FE tercih ettim.

Siz ne önerirsiniz peki?

Tasarım olarak tamamen metal olması
Tamamen metal değil. Hatta hiç değil. Arka kapak cam, yan çerçeveler alüminyum.

Eski telefonum 27W hızlı şarj desteklediği için bir fark görmedim.
Hayır o cihaz 33W destekliyor.

Bana göre S23 FE'nin ömrü daha uzun olacağı için S23 FE tercih ettim.
Tercih meselesi. Tabii ki A serisi ile segment farkı var.

Geri
Yukarı