S23 FE'den S23'e geçiş

Bütçe
20-30 bin
Çok haklısın ama s24 exynos olduğu için tercih etmek istemiyorum, zaten s23 fe'de gördüm Exynos'un yüzünü işini görüyor görmesine, ama Snapdragon'un yanından geçemez.
S24'de hem exynos hem snapdragon seçeneği var diye biliyorum hocam.

Hocam siz dert etmişsiniz bunu belli. Çok içinizde kaldıysa ve durumunuz da elveriyorsa değiştirin derim.

Evet var. Ama Türkiye'de exynos seçeneği yok.
Snapdragon zaten exynos'dan daha iyi oluyor genel olarak hocam.

Değiştireceğim büyük ihtimalle 1-2 aya.
Bana sorarsanız hazır almışken S24 serisinden bir telefon alın derim. Ben S20Fe kullanıyorum çok telefonla işim olmadığı için benim bile ilgili çekti açıkcası. Yeni Akıllı Zeka özellikleri çok işe yarar duruyor. Durumunuz varsa biraz araştırın bence.

S24'te hem Exynos hem Snapdragon seçeneği var diye biliyorum hocam.

Türkiye pazarında ön sipariş kampansıyla sadece S24 Ultra cihazda Snapdragon 8 Gen 3 seçeneği var.

S24 serisinde Samsung'un amacı Exynos 2400'ü ön planda ve gündemde tutmak oldu.

Yani bu arada bir soru bence. Benzer durumda kalmış aynı şekilde 23 FE almış aynı şekilde acaba değiştirsem mi diye düşünmüş biri olarak birkaç şey söylemek isterim:
Öncelikle S23 FE ile 23 arasında düşündüğünüz kadar fark yok, alırken düşündüğünüz kadar az fark da yok. Performans olarak birisinde 8 gen 1'den bir tık iyi işlemci var birisinde 8 gen 2 var. Bu günlük kullanımda ne şimdi hissedilir fark yaratır ne de ileride hissedilir fark yaratır. 8 gen 2 güçlü olabilir ama diğeri de amiral seviye işlemci, bir nesil farkla arada dağlar olmaz. Kamera olarak S23 benim de en içimde kalan şey olarak yardımcı kameralarda iyi. Özellikle FHD 60 alıp lensler arasında geçiş S23 FE yapamıyor can sıkıcı. S22'de en sevdiğim şeylerden biriydi, 23'te de öyle. Ana ve ön kamera olarak da yani fark vardır ama anlamlı bir fark olduğunu düşünmüyorum. Bir de son olarak S23 (22'de öyleydi) kasa olarak çok güzel. 23 FE'nin çerçeveleri berbat. Çerçeveler olmasa yok gorilla glass 5 miş victus plus'mış olsa iyi olur tabii de bence anlamlı değil. 4 sene kullanacak adam takıyor kılıfı işi bitiriyor zaten. Ekran kalitesi olarak da fark olduğunu düşünmüyorum. Yani bakıyorum bakıyorum ben göremiyorum. Evde S22'de var, bence hepsi aynı. Uzun lafın kısası S23'ün hissedilir iki farkı tasarımı ve yardımcı kameraları. Bu ikisinde fark hissedeceksiniz gerisi çok da fark etmeyecek. Sıfırdan alacak birisi parası yetiyorsa net olarak S23 almalı ama elinde FE varken bence bekleyin. Belki S24 FE S23 işlemcisiyle iyi tasarımla gelir, buypacka verir geçersiniz. Ben kendim 23'e geçmek yerine bilgisayarımı yenilemeyi düşünüyorum 23 FE'nin de yardımcı kameraları iyi kötü değil bu arada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…