S23 için ayar tavsiyeleri

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Telefon Cuma günü geldi, aşağı yukarı kendime göre bayağı ayarladım. İlk 3 şarjı, şarj aleti gelmediği için 5W Apple ile yaptım. Şu anda hızlı şarj kapalı iken 25W Samsung ile yapıyorum. Üst kontrol panelinde performans modu gibi bir şey gördüm, standarta ayarlı ama düğmesine basıp açmadım. Fotoğraf bırakıyorum. Başka ne önerirsiniz?

Screenshot_20231005_192350_Device care.png

Screenshot_20231005_192353_Device care.png

Telefon cuma günü geldi, aşağı yukarı kendime göre bayağı ayarladım. İlk 3 şarjı, şarj aleti gelmediği için 5W Apple ile yaptım. Şu anda hızlı şarj kapalı iken 25W Samsung ile yapıyorum. Üst kontrol panelinde performans modu gibi bir şey gördüm, standarta ayarlı ama düğmesine basıp açmadım. Fotoğraf bırakıyorum. Başka ne önerirsiniz?

Eki Görüntüle 1967874Eki Görüntüle 1967875

Onu performansa alırsanız CPU'nun saat hızı normalda 1ken 1.5 falan yapıyor kaba tabirle.
S21FE cihazımda test ettim normal kullanımda CPU'nun çıkabileceği bir sınır var.
Onu arttırıyor.
Oyun için geçerli değil.

Adaptif pil ayarı açık kalsın + olarak kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al seçeneği işaretli kalsın ve RAM plus kapatın. Bu üç ayarı yapmanız yeterli olacaktır geri kalanlar da telefon zaten kendiliğinden yapıyor. Ekstra olarak karıştırdığınız da telefonun dengesi bozulabiliyor kısacası kendi haline bırakın.

Onu performansa alırsanız CPU'nun saat hızı normalda 1 iken 1.5 falan yapıyor kaba tabirle.
S21FE cihazımda test ettim normal kullanımda CPU'nun çıkabileceği bir sınır var.
Onu arttırıyor.
Oyun için geçerli değil.

Lite ve standart arasında ne kadar saat hızı farkı var? Lite daha da düşürüyor mu yoksa daha az miktar mı arttırıyor?

Lite ve standart arasında ne kadar saat hızı farkı var? Lite daha da düşürüyor mu yoksa daha az miktar mı arttırıyor?

Bendekinde sırasıyla optimize yüksek ve maksimum seçenekleri var sizdeki light olan bendeki optimize diye düşünüyorum, açıklamaları çok benziyor.
Maksimum olan boştayken bile saat hızını yüksekte tutuyor ve kullanırken gözle görülür şekilde ısınmayı hissediyorsunuz.
Ama onu SS atamayacağım çünkü düşünebileceğiniz üzere dalgalı oluyor boştayken.
E burada fark ne diyecek olursanız.
Optimize moda göre uygulamalar daha hızlı açılıyor. Keyfinize düşkün biriyseniz en son hıza alıp kullanın.
Optimize modda saat hızı sınırının olduğunu düşünmemse oldukça yavaş kalması sanki limiti varmış gibi.
Şimdi aşağıya 1 dakika önce yaptığım sırasıyla optimize ve maximum moddan gelen görselleri bırakıyorum.
Instagram'a tıkladım, açıldığı an geçiş tuşundan CPU-Z geçip SS aldım.
Saat hızı farkı ekteki gibidir.

Screenshot_20231005_200846_CPU-Z.jpg

Screenshot_20231005_200909_CPU-Z.jpg

Gördüğünüz gibi aynı işlemdeyken; GPU yükü %41 iken son 4 çekirdek daha hızlı çalışıyor 0.3GHz kadar.
Cihazım S21FE.
Umarım size yardımcı olabilmişimdir.

Bendekinde sırasıyla optimize yüksek ve maksimum seçenekleri var sizdeki light olan bendeki optimize diye düşünüyorum, açıklamaları çok benziyor.
Maksimum olan boştayken bile saat hızını yüksekte tutuyor ve kullanırken gözle görülür şekilde ısınmayı hissediyorsunuz.
Ama onu SS atamayacağım çünkü düşünebileceğiniz üzere dalgalı oluyor boştayken.
E burada fark ne diyecek olursanız.
Optimize moda göre uygulamalar daha hızlı açılıyor. Keyfinize düşkün biriyseniz en son hıza alıp kullanın.
Optimize modda saat hızı sınırının olduğunu düşünmemse oldukça yavaş kalması sanki limiti varmış gibi.
Şimdi aşağıya 1 dakika önce yaptığım sırasıyla optimize ve maximum moddan gelen görselleri bırakıyorum.
Instagram'a tıkladım, açıldığı an geçiş tuşundan CPU-Z geçip SS aldım.
Saat hızı farkı ekteki gibidir.

Eki Görüntüle 1967938

Eki Görüntüle 1967940

Gördüğünüz gibi aynı işlemdeyken; GPU yükü %41 iken son 4 çekirdek daha hızlı çalışıyor 0.3GHz kadar.
Cihazım S21FE.
Umarım size yardımcı olabilmişimdir.
2. fotoğraftaki gibi hiç tıklamazsam ne olur üst menüden? Gerek yoksa light olanı seçebilirim.

2. fotoğraftaki gibi hiç tıklamazsam ne olur üst menüden? Gerek yoksa light olanı seçebilirim.

Açmazsanız da en yukarıdaki seçili oluyor varsayılan olarak.
Dediğim gibi keyfinize düşkünseniz açın gitsin
Bu arada cihazın güncellemeleri tam mı? O cihazda benimkindeki gibi maksimum performans yüksek performans gibi modlar olmamasına şaşırdım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231005_205613_Device care.jpg
    Screenshot_20231005_205613_Device care.jpg
    42,9 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20231005_205615_Device care.jpg
    Screenshot_20231005_205615_Device care.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 45
Açmazsanız da en yukarıdaki seçili oluyor varsayılan olarak.
Dediğim gibi keyfinize düşkünseniz açın gitsin
Bu arada cihazın güncellemeleri tam mı? O cihazda benimkindeki gibi maksimum performans yüksek performans gibi modlar olmamasına şaşırdım.
Evet yapılı, çip farkından dolayı olabilir. O zaman ben light modu açacağım, cihaz hiç ısınmıyor bu arada.

Geri
Yukarı