S23 Ultra yurt dışı alınmalı mı?

Bütçe
30.000

clane.spoth

Centipat
Daha fazla  
Malum piyasada vergisiz hali bile 30k olan bir telefonu almak çok zor olduğu için yurt dışı almayı düşünüyorum. Sizce kayıt işlemleri vs sıkıntı yaşatır mı? Genel kullanıma etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum piyasada vergisiz hali bile 30k olan bir telefonu almak çok zor olduğu için yurt dışı almayı düşünüyorum. Sizce kayıt işlemleri vs sıkıntı yaşatır mı? Genel kullanıma etkisi olur mu?

IMEI kaydı bile 20bin TL şu anda artık yurt dışından da telefon getirmek pek mantıklı değil çünkü fazla bir kar bırakmıyor özellikle Samsung'larda yorulduğunuza değmez ama IP14 Pro Max filan için belki değebilir.

Hocam 20k kayit parası var pasaporta ben root layıp IMEI çakıp kullanacağım diyorsanız yapin ama yeni Android surumleri ile bu IMEI cakma olayı zorlaştı gerçekten yapabilen kişilere danışın eğer öyle dusunuyorsanız.

Şu an almak mantıksız çünkü IMEI kayıt ücreti 20 bin TL oldu ama bütçe yeterse yaptırırsın. Bir de artık her yıl 4 ay kullanılma süresi var. Yani 4 ay kullandın sonra kullanılamıyor diğer sene yine 4 ay kullanılıyor diye duydum.Yanlış ise kusura bakmayın.

Vergisiz fiyatı bile 30 bin TL olan telefon nasıl yurtdışı olduğu zaman daha ucuz oluyor? Zaten olayı o değil mi, vergisiz olsun diye yurtdışından alınıyor?

Bana absürt ve inandırıcı gelmiyor o fiyatlar. Yurt çıkış ve girişinizi belgelendirir 20 bin TL verirseniz normal bir telefon olur.

Alınmaz hocam.

İmei kayıtlarında şöyle sıkıntılar var diye biliyorum. Mesela telefona atılan imei hangi telefona aitse, o telefonun internet özelliklerini kullanabiliyor. Yani telefonun 5g özelliği yoksa, 5g çalışmıyor, 3g özelliği varsa, telefonda sadece 3g çalışıyor.

Bide atılan imei suça karışmışsa, maalesef ki, hat sizin adınıza olduğunuz için yasal problemlerle karşılaşıyorsunuz. Değeri yüksek bir telefon alıp, yasal olarak kayıt yaptırdığınız halde, kar ediyorsanız, öyle bir telefon tercihi yapmak en mantıklısı yada Türkiye'den bütçenize uygun bir cihaz almanız en mantıklısı.

Ayrıyetten, eğer profesyonel değilseniz, yani alacağınız telefon ile iş/kazanç elde etmeyecekseniz, Fiyat performans ürünlerini almanız daha mantıklı tercih olacaktır. Parasal sıkılaşma döneminin başlangıcındayız ve nakit/döviz en değerli varlık olacaktır. sıkılaşma devam ettikçe, krediler kısılacak, kredi kartları limitleri arttırılacak. nakit avans kısıtlamaları gelecek. Sizi harcamaya itecekler fakat ikinci el ürün almanızı engelleyecekler.

Geri
Yukarı