S23 vs iPhone 13

Bencede aynı şeyi bir başkasıda söylüyordu ben link attım kendisindede aynı sorun olduğunu gördü ve buna rağmen savunmaya devam etmişti.

Sorunu önemsememek ile sorun yok demek farklı şeyler.

One UI iOS gibi değil ve fark var, yakın falanda değiller.

Kullandığınız iPhone 6S'e dayanarak bunu söyleyebilirsiniz 🤪

Yani bir tek bana denk geldi öyle mi ben %1'im?

Telefonu sıfır aldım içeriside genel olarak boş ama ben hata alıyorum başkaları almıyor? Bence herkes bu hataları alıyor ama uygulamayı kapatıp açınca düzeldiği ve sürekli bu hataları vermedikleri için siz verince kapatıp açıyorsunuz uygulamayı bu sefer düzgün çalışıyor unutuyorsunuz önemsemiyorsunuz veya problem etmiyorsunuz.

Bende bunu bu tarz hatalarla birlikte IP11 yerine tercih ederim ama 13 yerine tercih etmem.

Kıyaslamam biraz absürt kaçabilir ama ben bu dediklerinizi One UI5.1 kurduğum A50 cihazımda yaşamıyorum. İllaki bir sorun vardır ama bu cihazın kötü olduğu anlamına gelmez. İstisnalar kaideyi bozmaz.

Geçen hafta UI6 ya güncelledim. Bahsedildiği gibi you tubeda herhangi bir problem yaşamadım ki YouTube'da yoğun şekilde video izlerim. Fark ettiğim bşr değişiklik parmak izi okuyucusunda.
Parmak izi okuyucusu fark edilir derecede hızlanmış. Geçişler daha da güzelleşmiş.

S21FE yi güncelleyelim mi?

Evet, ya yalan söylüyorsun ya da sadece sen yaşıyorsun. Buyur şu konuda en az 5 tane S serisi Samsung kullanan var hepside sorunsuz olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca gidip iPhone 13 alarak paranı çöpe atabilirsin umrumuzda değil.
O arkadaşla zamanında çok tartıştık. Bizzat ben çok üstünde durdum ama kendisi iflah olmaz bir Apple fanboyu. Boş yere kendinizi yormayın. Konu sahibine gelecek olursak da iPhone 13 256 GB ve S23 256 GB arasında tam 15 bin lira fark var. Daha kötü bir telefona 15 bin lira daha fazla vermeyi kimsenin isteyeceğini sanmıyorum.

Abooo bayadan beri girmedim konuya neler olmuş neler.
S23 değil de iPhone 11 al sırf iOS için diyen biri daha.
Asıl sene olmuş 2023 60 Hz ekran ne onu bir sorgulamak lazım.
İp 11 de LCD ekran var LCD.
Hadi bunları da geçtim son çıkan IP 15 Pro ve Max'lerde oluşan ısınma sorunları, renk değiştiren titanyum kasalar, rahatsız edici hoparlör sorunları bir de ekran yanmaları ne iş?
Bu telefon burada ne kadar 72K'den başlıyor en ucuzu 15 Pro Max'in.
Sen o kadar para verip yazılımlarla çözülmeyecek problemler yaşıyorsun senin dediğin hadi takılıyor ediyor diyorsun hadi dediğin gibi olsun yazılımsal problemdir çözülebilir.
Kimsenin babasının markası değil Apple da Samsung'ta Xiaomi de. Para alınmıyor da bu firmalardan övün sağda solda diye.
Sırf iOS için yok bende takıldı şu oldu bu oldu diyerek sırf bak iOS işletim sistemi barındırıyor diye Apple'ın M.Ö kalma teknolojilerini içeren telefonlarının fiyatlarına daha kaliteli üst düzey telefon alabiliyorken gidip eski IP telefon alırsan tamamen saçmalıktır.
Apple bunlar yüzünden rahat takılıyor zaten nasıl olsa memlekette dolu böyleleri canı sıkılıyor yapıştır zammı.
Gider sonraki seri telefonu da 150 bin TL'ye almaya başlarsınız bu kafayla.
Bak son model çıkarttığı telefonda yukarıda bahsettiğim sorunlar var alıp yaşasan bakalım neler olacak eee hani çok büyük firmaydı çok büyük işletim sistemi vardı kurtarabiliyor mu bakalım seni bunlar.
O sorunları yaşasan yakın zamanda Amerika da Apple mağazasını yağmaladılar ya hani o sorunlardan sonra aynı şekil gider mağazaya yapmaya çalışırsın kafamı buluyorsunuz ... Çocukları diye.
Bizde biliyoruz IOS'un ne olduğunu stabilliğini falan anlatmayın bir ara açıktan dolayı iPhone 6'larda bir şey atınca ve ona girince de telefon havlu atıyordu arkadaşa teknik ekip bağlandı da açtı telefonu taaa Ukrayna'dan. İnsan elinden olan hiçbirşey kusursuz değildir illa birşey olur.

Son düzenleme:
Fotoğraf indiriliyor. 2 sene kullandığım dönemde beni delirtiyordu adeta. iTunes'tan ya da Mac ile AirDrop yapmak tek seçenek ve gerçekten uğraşılmaz. Onu geçtim dediğim gibi MXPlayer gibi şahane bir video playerdan yoksun iOS tarafı, benim önceliklerime göre iOS tercih etmemem için yeterli sebepler bunlar.

Abooo bayadan beri girmedim konuya neler olmuş neler.
S23 değil de iPhone 11 al sırf iOS için diyen biri daha.
Asıl sene olmuş 2023 60 Hz ekran ne onu bir sorgulamak lazım.
İp 11 de LCD ekran var LCD.
Hadi bunları da geçtim son çıkan IP 15 Pro ve Max'lerde oluşan ısınma sorunları, renk değiştiren titanyum kasalar, rahatsız edici hoparlör sorunları bir de ekran yanmaları ne iş?
Bu telefon burada ne kadar 72K'den başlıyor en ucuzu 15 Pro Max'in.
Sen o kadar para verip yazılımlarla çözülmeyecek problemler yaşıyorsun senin dediğin hadi takılıyor ediyor diyorsun hadi dediğin gibi olsun yazılımsal problemdir çözülebilir.
Kimsenin babasının markası değil Apple da Samsung'ta Xiaomi de. Para alınmıyor da bu firmalardan övün sağda solda diye.
Sırf iOS için yok bende takıldı şu oldu bu oldu diyerek sırf bak iOS işletim sistemi barındırıyor diye Apple'ın M.Ö kalma teknolojilerini içeren telefonlarının fiyatlarına daha kaliteli üst düzey telefon alabiliyorken gidip eski IP telefon alırsan tamamen saçmalıktır.
Apple bunlar yüzünden rahat takılıyor zaten nasıl olsa memlekette dolu böyleleri canı sıkılıyor yapıştır zammı.
Gider sonraki seri telefonu da 150 bin TL'ye almaya başlarsınız bu kafayla.
Bak son model çıkarttığı telefonda yukarıda bahsettiğim sorunlar var alıp yaşasan bakalım neler olacak eee hani çok büyük firmaydı çok büyük işletim sistemi vardı kurtarabiliyor mu bakalım seni bunlar.
O sorunları yaşasan yakın zamanda Amerika da Apple mağazasını yağmaladılar ya hani o sorunlardan sonra aynı şekil gider mağazaya yapmaya çalışırsın kafamı buluyorsunuz... Çocukları diye.
Bizde biliyoruz IOS'un ne olduğunu stabilliğini falan anlatmayın bir ara açıktan dolayı iPhone 6'larda bir şey atınca ve ona girince de telefon havlu atıyordu arkadaşa teknik ekip bağlandı da açtı telefonu taaa Ukrayna'dan. İnsan elinden olan hiçbir şey kusursuz değildir illa bir şey olur.

Yalnız şu da var ben S21FE yi bazen 60Hz moduna alıyorum cihaz kasıyor, IPhone'un 60Hz de akıcı yazılımdan kaynaklı farklılıklar var iki 60Hz aynı gözükmüyor akıcılığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı