S23 vs S24

Kesinlikle değmez. Tek artısı çoklu çekirdek testinde daha yüksek skor elde etmesi. Buna karşılık daha hızlı biten şarj ve daha çok ısınan bir telefon. Aşağıda teste bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fark sadece işlemci mi? S24'ü tercih etmeyi gerektirecek başka bir şey yok mu? (ben de S23 almayı planlıyorum bu sebeple sormak istedim).

Maalesef yok hocam pil, ısınma konusunda S23 daha iyi hatta.

7 yıl güncelleme desteği alacak bide ai muhabbetleri falaj var pek bilmiyorum gerçi ama eğer işlemci eski exynoslar gibi değilse güncel kalmak mantıklı s24 alicam sanirim. Keşke sd 8 gen 3 koysaydılar hiç tereddüt etmeden alırdım

Onlar hikaye. Firmaların tüketiciye daha fazla tüketim yapmasını tetikleyici pazarlama taktiklerinden öte değil. Tüketim çılgınlığına kapılmaya gerek yok.

Güncelleme konusunu da çok kafaya takmaya gerek yok. Güncelleme desteği kesilen Android cihaz yıllarca kullanılabiliyor. O konuda sorun yaşayacağınız telefonlar Apple telefonlar.

Ayrıca Exynos konusu da kabak tadı vermeye başladı artık. Sonuna kadar güvenebilirsiniz yeni döküm Exynos yongalara.

İnternette gördüğüm kadarı ile aralarında 5K'den daha fazla fark var, süreyya hanımın muhteşem değişimi konseptinde bir cihaz S24, fazladan 2 çekirdek koyarak AnTuTu'da S23'ten düşük puan aldı demesinler diye %10'un altında göstermelik bir performans farkı koymuşlar. Şahsi düşüncem tasarım ve yazılım desteği dışında gram farkı olmayan cihazlar, yani Samsung AI diye bize bir şeyleri yutturmaya çalışıyor ancak ben özellikle standart kullanıcı açısından erken bir teknoloji olduğunu düşünüyorum. Eğer ki telefonu 10 yıl kullanırım uygulama desteği kesilmesin derseniz S24 alınabilir ancak maksimum 5 yılda yenilerim derseniz S23 alın derim.

AI düşünerek tercih etmek çok mantıklı değil bence de, çünkü 3.parti uygulamalarla AI özelliklerini fazlasıyla kullanacağız önümüzdeki dönemde.

Ancak konudan bağımsız AI'nin son kullanıcı için erken bir teknoloji olduğuna katılmıyorum çünkü AI herhangi bir insan yapımı teknoloji gibi insanların gayretleriyle ilerleyen bir şey değil. Mesela dil pratiği için sizinle karşınızda bir insan gibi konuşabilen yapay zeka uygulamaları şimdiden kullanılmaya başlandı.

Çok hızlı şekilde ilerleyecek yapısı gereği hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı