S24 Plus'ı Xiaomi şarj aleti ile şarj etmek sorun olur mu?

BerkerM

Hectopat
S24 Plus aldım ama daha şarj aletini alamadım elimde Samsung'un 15W şarj aleti ve Xiaomi'nin 33W şarj aleti var. 15W çok az olduğu için kullanmayı pek düşünmüyorum. 33W Xiaomi şarj aleti ile telefonu şarj etmek telefon için sorun çıkarır mı? Çıkarmaz ise bir süre kullanmak istiyorum. Yoksa sadece Samsung'un 45W şarj aletini mi alıp kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
S24 Plus aldım ama daha şarj aletini alamadım elimde Samsung'un 15W şarj aleti ve Xiaomi'nin 33W şarj aleti var. 15W çok az olduğu için kullanmayı pek düşünmüyorum. 33W Xiaomi şarj aleti ile telefonu şarj etmek telefon için sorun çıkarır mı? Çıkarmaz ise bir süre kullanmak istiyorum. Yoksa sadece Samsung'un 45W şarj aletini mi alıp kullanmalıyım?

Hayır herhangi bir sorun yaşamazsınız ayrıca az önce Samsung'un sitesinden aldığım verilere ve evde kullandığım 33watt Xiaomi adaptörün verdiği voltaj değerlerine baktığımda maksimum 20v 1.35AMP ile 27watt olacak şekilde hızlı şarj edebilirsiniz.

Hayır herhangi bir sorun yaşamazsınız ayrıca az önce Samsung'un sitesinden aldığım verilere ve evde kullandığım 33watt Xiaomi adaptörün verdiği voltaj değerlerine baktığımda maksimum 20v 1.35AMP ile 27watt olacak şekilde hızlı şarj edebilirsiniz.
27 watt işimi görür diye düşünüyorum. 27watt ile şarj etmek için herhangi bir ayar yapmama gerek yok değil mi ?
En fazla 15W şarj olur oda pps desteği olmadığından.
ppsnin ne olduğuna şimdi baktım umarım sıkıntı olmaz.

27 watt işimi görür diye düşünüyorum. 27watt ile şarj etmek için herhangi bir ayar yapmama gerek yok değil mi?

Ppsnin ne olduğuna şimdi baktım umarım sıkıntı olmaz.

Hayır herhangi bir ayar gerekmez telefonunuzdaki şarj entegresi adaptör ile iletişim kurarak alabileceği maksimum gücü çekiyor.

Peki telefonun çektiği gücü ek kablo ya da aparat kullanmadan öğrenebilme şansım var mıdır?

Google Play Store da Ampere adlı bir uygulama var bu uygulama ile net olmasa bile yakın verileri alabilirsin. Miliamper cinsinden gösteriyor ancak çekilen voltu göstermiyor belki telefonundaki entegre veri sağlıyor ise gösterebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı