S3 mini batarya sorunu

blueblood

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. S3 mini kullanmaktayım. Android sürümüm: 4.1.2. Cihazımın şarjı son zamanlarda çabuk bitmeye başladı. Cihazıma virüs girdiğini düşünmeye başladım. Bugün hard reset attım. Uygulamalarımı tekrar kurdum. Cihazı şarja bağladım. 1-1,5 saatte full şarj oldu. Cihazımın titreşimi açık, güç tasarrufu modu aktif ve ekran parlaklığı 0'dı. 1 saat boyunca WhatsApp, Twitter, Facebook, Messenger ve Chrome'da gezdim. Şarj %100'den %75'e indi 1 saatte. Telefonu kapatıp açtım. Şarjım %56'ya düştü. Ne yapmalıyım sizce? Bataryamda sorun var mı? Yapabileceğim yazılımsal bir müdahale var mı? Bataryamın ömrü dolmak üzere mi? Bu sorun için servise göndersem bataryayı yenisi ile değiştirirler mi? Yoksa yeni batarya mı alayım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryayı servise göndersem değiştirirler mi? Yoksa kullanıcı hatası mı?

- - - Güncellendi - - -

Batarya kalibrasyonu yaptım. Sonuç aynı hızlı şarj düşmeleri oluyor. 1 saat kullandım telefonu %10'lara düştü. Şarja taktığım anda %40'lara yükseldi. Batarya ölmüş. Telefonu servise göndereceğim. Batarya değişimi için. Ya da yeni batarya alıp kullanacağım.
Telefonu alalı 8 ay falan oldu. Telefon şarjdayken kullanmadım. Bazen şarjda mesajlaştığım oldu. Neden batarya ölmüş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı