S3 Mini OTG Desteği?

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün gidip 15 TL'ye bir OTG aldım. Ama çalışmadı. :( Acaba telefonum OTG'mi desteklemiyor, yoksa OTG kablosundamı bir sorun var? Mağazadan "USB OTG Helper" adındaki uygulamayı indirdim ama oda OTG'yi görmedi. :( Mouse, klavye, flash bellek herşey denedim ama çalışmadı. Bu arada SlimBean 4.3 yüklü.

0fq3H7W.jpg

ukiilyv.jpg

Flash belleğimin ışığı yanardı ama hiçbirşey olmadı. :(

xePp5u9.jpg

- - - Güncellendi - - -

Tekrardan merhaba arkadaşlar, internette biraz araştırdım. 2 Ucuda USB olan kablonun 1 ucunu OTG'ye bir ucunuda bilgisayara bağlıyoruz. Ve OTG'yide telefona bağıyoruz. Bu şekilde şarj olması gerek, daha sonra kabloyu çekip istediğimiz şeyleri (fare, klavye vs.) takabiliyormuşuz. Yaptım ama olmadı. :( Evde eski bir C3-00 var, aynı şeyleri onda yaptım o şarj olamaya başladı, tabi fare falan takamadım ona. Demekki sorun benim telefonum da. :(

0FvEFZO.jpg

0DcfFjy.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlanılan cihazlara tam olarak elektrik verilmiyor olabilir.

Y adı verilen kablo işe yarıyabilir.

Çalıştırdım! Oldu sonunda! Nasıl yaptığımıda anlatayım:
İlk önce stock ROM'u yükledim. Daha sonra iki ucuda USB olan kablonun bir ucunu bilgisayara taktım. OTG Kablosunu telefona taktım, daha sonra bir ucunu bilgisayara taktığım kablonun diğer ucunu OTG kablosuna taktım. Telefon şarj olmaya başladığı an kabloyu çektim. Tabi ilk denemelerde olmadı, bir kaç kere daha yaptım, ve kabloyu çektim. Ekranda "sarj oluyor" yazısı kaldı. :D Daha sonrada kablosuz klavye ve faremi takıp kullandım. Custom ROM'da da denedim ama yemedi. :D

Ben saatlerce uğraştım. Çalışmayınca da iade ettim. Sevindim senin adına.

Çalıştırdım! Oldu sonunda! Nasıl yaptığımıda anlatayım:
İlk önce stock ROM'u yükledim. Daha sonra iki ucuda USB olan kablonun bir ucunu bilgisayara taktım. OTG Kablosunu telefona taktım, daha sonra bir ucunu bilgisayara taktığım kablonun diğer ucunu OTG kablosuna taktım. Telefon şarj olmaya başladığı an kabloyu çektim. Tabi ilk denemelerde olmadı, bir kaç kere daha yaptım, ve kabloyu çektim. Ekranda "sarj oluyor" yazısı kaldı. :D Daha sonrada kablosuz klavye ve faremi takıp kullandım. Custom ROM'da da denedim ama yemedi. :D
Bemde gerekli kablolari aldim ama baglanmiyor ucuna elektirik gelmiyor

Yardim edebilecek biri varmi otg kablosuyla iki ucu erkek kabloyu da aldim ama yapamiyorum:kızgın:
20151221_220656.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_2015-12-21-17-51-16.png
    Screenshot_2015-12-21-17-51-16.png
    230,9 KB · Görüntüleme: 474
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı