S4'e CyanogenMod yüklemeli miyim?

MEZ4RC1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, az önce telefona root işlemi uyguladım. Bunun üstüne custom ROM yüklemek istiyorum. Aslında aklımda CyanogenMod vardı, ancak internette "şarjı aşırı yiyor" şeklinde şeyler okudum.
2. olarak da rom yüklemenin ileride telefonun stabilitesini bozacağı(sayaçtan dolayı) imeı numarasının yanlış okunabileceği ve telefonun hat dışı kalması gibi şeyler olabilceği yazıyor.
Ben telefonumun kasma sorunundan kurtulmak ve daha uzun süre stabil kullanabilmek için bunu istiyordum. Şimdi bunları okuyunca emin olamadım. Desteğinizi bekliyorum.
Not: Telefonum Samsung Galaxy S4 GT-I9500, 4.4.2

Affedersiniz ama s3 Mini cihazımda CM11 kullanıyorum. Stok ROM yüklüyken Antutu 8000-9000 civarı alıyor ama bu ROM'la 11000 falan alıyor aAsphalt 8'i normalde oynayabiliyorum bazı stabil romlar kullanılmalı bence. Güncellemede gelecek ROM kötü olursa kullanmalısın ha stabil ve hızlıysa boşver.

İlk olarak şunu belirteyim, Antutu Benchmark veya alternatifleri çöp programlar. Firmaların para basıp puanlarını arttırabileceği veya sistemde bir iki yerde kod değişikliği ile o puan rahatlıkla yükseltilebilir. Güvenmenizi önermiyorum öyle programlara.

Telefon formatlı, root atmadan hemen önce formatladım. Hala kasma sıkıntısı var telefonda. Görsel olarak da Google'ın stok android haline en çok benzeyen o. Görüntü olarak hoşuma gitti. Bulabilseydim S4 google edition alırdım.
@Erkan Çevik haklısın aslında güncelleştirme alan telefona gerek yok aslında. Ama bir zararı yoksa denemek isterim. Garanti diyorsanız zaten yurt dışı alım telefon. Garantim yok sanırım.

İlla Cynagenmod yüklemek zorunda değilsiniz tabi. Bir sürü rom var. Orjinal stock rom dosyasını bilgisayarınızda tutun. Rom indirdiğiniz yerden telefonun tam modeline dikkat edin. Beğenmezseniz orjinale dönebilirsiniz.

Şöyle bir şey deneyebilirsiniz. Kernel yükleyip hız aşırtma yaparsanız ve güzel bir uyum kazanırsanız kasmalar gidecektir.

Antutu yalan sölüyor ama kendim test performansında niye sorun yaşamıyorum maclaw 4.4.4 gold rom kullanıyorum forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine ve memnunum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı