S6 Edge Android 11'e yükseltme

Root rom işlerinden anlıyorsan yap hocam.Bende s6 kullanıyorum android 10 olan bir rom yüklü gayet stabil ama bu işlerden anlamıyorsan hiç girme telefon çöp olur.

Root rom işlerinden anlıyorsan yap hocam.Bende s6 kullanıyorum android 10 olan bir rom yüklü gayet stabil ama bu işlerden anlamıyorsan hiç girme telefon çöp olur.
Root işlerinden anlamıyorum fakat youtubedan video izleyerek yapabilirim gibi geliyor. Ne kadar zor olabilir? Ama güvenlik açığı gibi bir sıkıntı olur mu, ona göre yapacağım.

Root işlerinden anlamıyorum fakat youtubedan video izleyerek yapabilirim gibi geliyor. Ne kadar zor olabilir? Ama güvenlik açığı gibi bir sıkıntı olur mu, ona göre yspacağım.
Root işleminde yönetici tamamen sizsinizdir. Girdiğiniz sitelere, tıkladığınız linklere dikkat etmeniz lazım.

Windows Güvenlik Duvarı gibi bir sistemin benzeri Android'de de var. Root atarsanız bu ortadan kalkıyor, güvenlik işini de tamamen siz üstleniyorsunuz.

İlk root'umu YouTube'den izleyerek yapmıştım. Dediğiniz gibi, zor değil, ama ince birkaç ayrıntıyı keşfetmeniz lazım.

ROM atabilirsiniz ama şu da var performans acayip bir şekilde düşer zaten RAM'in çoğunu Android sömürür.
İllaki atacağım diyorsanız Pie veya oreo ROM atın.

ROM atabilirsiniz ama şu da var performans acayip bir şekilde düşer zaten RAM'in çoğunu Android sömürür.
İllaki atacağım diyorsanız Pie veya oreo ROM atın.
Okuma/yazma hızı iyi olan SD Memory takıp onu RAM gibi bile kullanabilir root atarsa.

Bu sitedeki listede telefonunuza bakın. Telefonunuzun seri numaralarıyla kıyaslarsanız daha iyi olur, bazen modeller aynı, dosyalar farklı olabiliyor. Samsung cihazlar için nispeten basit ancak yardımcı olacak bir bilgisayar ve Odin programı gerektiren bir işlem.

Yeni konular

Geri
Yukarı