Sabit disk önerisi

Gvlo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şuanda hasarlı bir WD Black 750 GB sabit diskine sahibim. Dizüstü kullanıyorum. Yeni bir sabit disk almayı düşünüyorum. 750 GB makul. Hangi marka veya model önerirsiniz? Bir de aldığım sabit diskin dizüstü bilgisayarımdaki yere sığmama ihtimali var mı? Malesef biraz bilgisizim bu konularda.

2,5 inç olan diskler dizüstü bilgisayarınız ile uyum gösterecektir ancak kalınlık olarak uymayabilir. Bunun önüne geçmek için diski almadan önce boyutlarına bakıp elinizdeki disk ile karşılaştırmanız faydalı olacaktır. Önerim performansı sebebiyle WD Caviar Black olacaktır. Ama bir SSD almanız sizi performans olarak çok daha ileriye taşıyabilir. Bütçeniz varsa SSD almanızı tavsiye ederim.

Öneriler için teşekkürler. Bir de bir şey sormak istiyorum. Şimdi ben SSD alsam bunu SATA girişine takabilir miyim? Ya da bu SSD'yi nereye takacağım?

Öneriler için teşekkürler. Bir de bir şey sormak istiyorum. Şimdi ben SSD alsam bunu SATA girişine takabilir miyim? Ya da bu SSD'yi nereye takacağım?
Evet SATA portuna takabilirsiniz. Ancak dikkat edin. Piyasada farklı bağlantı yolları kullanan SSD'ler de mevcut. Mutlaka SATA girişli bir SSD almalısınız. Kısaca sabit disk'in Yerine takacaksınız

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı