Sabit diskimi istediğim gibi biçimlendiremiyorum.

kasilis01

Hectopat
Merhabalar. 640 Gb hddmin yaklaşık 160 Gb'ını C ,kalanını da D sürücüsü olarak ayarlamıştım format atarken. Artık hem Linux hem Windows ile çalışmak istiyorum. O yüzden mevcut D sürücümü Bilgisayarım->Yönet(Sağ tık)->Disk Yönetimi 'nden 20Gb boyutunda bir L sürücüsü daha oluşturdum. Fakat ne Fedora, ne Xp ,ne W7 format diskleri L kısmını görmüyor. Bunun yerine L'yi sanki D'den hiç ayrılmamış gibi gösteriyorlar. İşin garip kısmı, ben o D kısmına hiçbir şekilde dokunamıyorum. Ben bu bölüm işlerinden pek anlamıyorum. Arkadaşlarım "Sen o bölümü Windows içinde biçimlendirmişsin." dediler. Bence D partition olarak kaldı,L'ye bölünürken de volume olarak bölündü.

https://www.technopat.net/forum/sistem-araclari/687-partition-magic-windows-7-uyumlu-surum.html konusunda belirtilen programı indirdim fakat d'yi move/resize yapmaya çalıştığımda Dynamic Disk is not supported by Minitool Partition Wizard diyor.

Not sürücümde önemli hiçbir verim yok.

D sürücümü D ve 20 Gb L olacak şekilde nasıl biçimlendirebilirim?

Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…