Saçı Boyatmak ve Fön Çekmek

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Saçımı mora boyatmak istiyorum. Normalde ince ve seyrek saçlarım var. Fön çekmek gerçekten zor. Akşam duş aldıktan sonra fön çekiyorum ve sabaha kadar fön bozulmazsa o günü kurtarıyor genellikle. Herhangi bir sprey ya da bakım kremi kullanmıyorum. Saçıma mor rengin fönlü haliyle yakışacağını düşünüyorum o yüzden önce fön işini halletmem gerek. Saçımı spreysiz yumuşak bir şekilde fönlemek istiyorum bunun için neler kullanmam gerek? Almayı planladığım fön makinesi ve fırça:

Olur da mor renk saçıma yakışmazsa en erken kaç gün sonra tekrar siyaha boyatabilirim?

Saç kurutma makinesinin sıcak ayarı, saç tellerinin ve saç köklerinin tuttuğu nemi yok eder. Boya da kimyasal madde. Ben hiçbir şampuan, temizleyici madde kullanmıyorum. Cilt hastalığımdan dolayı saç köklerim çok kuruyor. Mayonezle yıkıyorum haftada bir. Biraz fazla yağlı oluyor ama saçlarım gayet iyi. Saç köklerinin kendi ürettikleri yağ olur. Kökler nemini ve yağını kaybederse saçlar dökülmeye başlar. Saç tellerinin de nemi olur. O nemi kaybettikleri zaman sürtünmeden dolayı elektriklenir. Çok kötü görünür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı