Saçım çok fazla dökülmeye başladı

Muhtemelen bir çok sebebi var. Genetikten tutun, bakımsızlığa kadar, hatta strese kadar etki eden geniş bir yelpazesi olsa gerek.

Bir ara günde 100 tel dökülmesi normal diyorlardı. Ne kadar doğru pek araştırmadım.

Bence de şebeke suyu çok fazla etkiliyor. Saç deriniz biraz da hassas ise etki daha da çok oluyor. Bende de şehir değiştirince birkaç duştan sonra kepek ve dökülme meydana geliyor. Tekrar düzene oturması bir ayı buluyor. Uygun vitamin takviyesi işe yarayabilir.

Son düzenleme:
Eylül ekim mevsimsel saç dökülmesi için müsait aylar sakın yapmaman gereken şeyi söylüyorum, saçımın önünde geçen sene mercimek tanesi kadar bi boşluk hissettim nasıl triplere girdim yok minoxil falan sürdüm biotin hap şampuan tabi 1 aylık bir macera oldu bu ondan sonra kurs çıktı gayri ihtiyari 3 ay fiziksel ve mental olarak çok ağır bir sürece girdim sonra ne mi oldu ? Saçımın %70 ini aylar için de kaybettim aylar önce ki halime bakarken sanki 30 yıl öncenin fotoğraflarına bakan 55 yaşında bir adam gibiydim. İnsanlar bi kaç ay önce ki fotoğrafları mı gördüğünde peruk mu kullanıyordun diyenler mi oldu dersin neler neler kimileri beni kanser sandı kemoterapi mı görüyosun diyen oldu Sen sen ol panik yapıp salaklıklar yapma geri dönüşü olmuyor sonra toparlamaya çalışsam da dökülen saçlarımın %30 unu dahi kazanamadım yarı yarıya hatta daha fazla saçım gitti muhtemelen bi kaç seneye de ekilecek kadar kelleşirim komik olan şu dediğim gibi aylar önce saçından sıkılan bir insandım görüntü sıkılık ve hacim mükemmel di insan kaybetmeden değerini anlamıyor bir erkek için saç gerçekten çok önemli hele 20-30 yaş arası kayıplar çok üzücü. Önerim kendi kendine ilaçsal iş yapma varsa şehrinde bi saç kliniğine git saçının sağlığına baktır bu arada son olarak bana bunları kullanmamı söyleyen bir profesör doc. Alanında uzman bir doktor du :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı