Saçım seyrek mi?

Widowmakerx

Centipat
Daha fazla  
Seyreklik var mı yoksa normal mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-09-22-24-09-516_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2024-02-09-22-24-09-516_com.miui.gallery-edit.jpg
    113,9 KB · Görüntüleme: 152
  • Screenshot_2024-02-09-22-22-52-009_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2024-02-09-22-22-52-009_com.miui.gallery-edit.jpg
    213,5 KB · Görüntüleme: 144
  • Screenshot_2024-02-09-22-22-28-000_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2024-02-09-22-22-28-000_com.miui.gallery-edit.jpg
    206,9 KB · Görüntüleme: 147
35 yaşına kadar dökülecek olan saçın %90'ı dökülür, %10 ise ilerleyen yıllarda dökülürmüş. Bunu bir uzmandan duymuştum.

Benim de böyle ve üzücü olsa da benim anladığım kadarıyla bu tip saç dökülüyor. Ama bakım da önemli. Benim saçım babamın gençliğindeki gibi (şimdi kel) ama benim yaşlarımda bayağı anlı açılmış, ben herhalde iyi baktım ki fotoğraftaki gibi. Yani inşallah bir çeşit şans vurur dökülmez ama dökülürse de yapacak bir şey yok. Teller de ince galiba. Asla fön hatta kurutma makinesi bile vurmamaya çalış.

Benim de böyle ve üzücü olsa da benim anladığım kadarıyla bu tip saç dökülüyor. Ama bakım da önemli. Benim saçım babamın gençliğindeki gibi (şimdi kel) ama benim yaşlarımda bayağı anlı açılmış, ben herhalde iyi baktım ki fotoğraftaki gibi. Yani inşallah bir çeşit şans vurur dökülmez ama dökülürse de yapacak bir şey yok. Teller de ince galiba. Asla fön hatta kurutma makinesi bile vurmamaya çalış.

Kanka benim bildiğim kadarı ile günde 100 tele kadar saç dökülmesi normal miş ince telli saçlar daha da fazla dökülüyor ama önemli olan dökülen saçın yenisi cikiyor mu cikmiyor mu inşallah kel filan olmayız bir de bu saç işleri genellikle baba ile alakası olmuyor anne tarafı daha baskın bir de şans işi.

Normal o çıkıntı genetiğe bağlı anne tarafında vardı bende de var.

Kanka peki hiç saç dökülmen oluyor mu banyo yaparken ya da elini saçına götürüp çektiğinde filan.

Kanka benim bildiğim kadarı ile günde 100 tele kadar saç dökülmesi normal miş ince telli saçlar daha da fazla dökülüyor ama önemli olan dökülen saçın yenisi cikiyor mu cikmiyor mu inşallah kel filan olmayız bir de bu saç işleri genellikle baba ile alakası olmuyor anne tarafı daha baskın bir de şans işi.

Kanka peki hiç saç dökülmen oluyor mu banyo yaparken ya da elini saçına götürüp çektiğinde filan.

Aynen ben de hep dayıya bağlı olduğunu duyuyorum ama benim saç tipi ve yapım babamla aynı olduğu için ben onun gibi olacağından korkuyorum. Ne diyeyim şans işi. Dayımın saçları bayağı gür, hatta adam gider bildiğin basit kalıp sabunla saçını yıkar yine de dökülmemiş işte. Ben bir ara kalıp sabunla yıkayayım dedim ilk başta çok döktü sonra kafam alıştı ama saçlarımın yapısı değişti sertleşti, sonra aynı anda kalıp sabuna geçme kararı aldığım kardeşim de benim saçı çok döktü bırakalım deyince ben bıraktım.

Geri
Yukarı