Sadece bilgisayarda sorun yaşatan internet - DNS problemi

iamyanere

Hectopat
Arkadaşlar selam. Acer AN515-44 modelli laptop kullanıyorum. Ürünün ağ tarafındaki donanımları gerçekten çok güçlü Wi-Fi 6 (Intel(R) Wi-Fi 6 AX200 160MHz), Killer E2600 Ethernet gibi.
Önem verilmiş yani ağ bağlantısına.
Fakat aldığımdan beri başıma bela olan bir olay var. Genelde akşam saatleri olmak üzere, 4 saatten sonraki kullanımlarda laptop internet erişimini kaybediyor. Girdiğim sitelerde yüklenme evresine geçip DNS hatası veriyor. Fakat bu sadece Chrome veya browserlarda değil tüm interneti etkiliyor Apex Legends için giriş yaptığım Origin istemcisi gibi...
Her gün böyle bir 5 dakika yoklayıp gidiyor, kimi zaman 10-15 dakika kimi zaman 1 saat sürdüğü oluyor. Kendine geldiğinde hiç sorunsuz devam ediyor. Ayrıca en önemlisi o sıra telefon, tablet, Smart TV gibi internet erişimi olan tüm cihazlar deli gibi kullanabiliyor interneti. Herhangi bir kesinti durumu söz konusu değil.
Complete Internet Repair gibi programla sürekli ve sürekli deniyorum fakat bir yere varamadım. Nedir bu olay?
İnternette bayağıdır araştırıyorum, wi-fi çipsetiyle kablonun temassızlığı, sökülüp tekrar takılacak, lehimlenecek gibi korkunç korkunç şeyler var. Yardım bekliyorum.

Tam anlamıyla benim sorunum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı